Archiwum wydarzeń 2014 2 strona - KFK Wałbrzych Oddział PTTK Wałbrzych

Wydarzenia 2014 roku - archiwum - strona 2

 

31 maja 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Maja

     W majowej edycji konkursu Fotografia Miesiąca, brało udział 9 autorów. Zgłosili oni łącznie13 fotografii. W konkursie oddano 73 głosy. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 2, której autorem jest …
Ania Podlewska!!! Gratulujemy Ani, po raz trzeci z rzędu, zajęcia 1-go miejsca!!! Ania zajęła również 1-sze miejsce w konkursie marcowym i kwietniowym.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

 

28 maja 2014 – nagrody dla Wałbrzyskich Twórców

     Podczas uroczystych obchodów Dnia Wałbrzyskiego Twórcy w Filharmonii Sudeckiej, wręczono nagrody i stypendia przyznane przez Radę Miasta i prezydenta Wałbrzycha. Wśród nagrodzonych osób znalazł się nasz kolega Alek Ziółkowski. Serdeczne gratulacje dla Alka od koleżanek i kolegów z KFK!

Nagrodzeni zostali również:

 • Małgorzata Laszczak – malarka, graficzka użytkowa, pracująca na co dzień w Bibliotece pod Atlantami.
 • Anna Starzec – pianistka, koncertująca na całym świecie.

 • Stypendia otrzymali :
 • Ewa Kokoszka – realizuje obrazy techniką haftu wstążkowego, promuje rękodzieło artystyczne.
 • Daniel Suchenia – poeta, laureat ogólnopolskiego konkursu „O srebrny liść chmielu".
 • Eugeniusz Kiszczak – projektant tkanin artystycznych i użytkowych.
 • Władysław Zabój - poeta, autor tomiku „Nazbieram gwiazd tysiące" oraz „Brzozy życia".

 

21 maja 2014 - Spotkanie szkoleniowe – fotografowanie „Teatru ognia”

     W dniu 21 maja, o godzinie 19.00 spotykaliśmy się w amfiteatrze Zamku Książ. Dzięki uprzejmości zespołu FireShow-Impuls, mogliśmy zrealizować ciekawe fotografie podczas ich spektaklu z użyciem żywego ognia. W galerii przedstawiamy fotografie zrealizowane tego wieczoru. Autorami fotografii są: Wiesława Standzoń, Iza i Darek Mitręga, Krystyna i Marek Kosińscy, Tadeusz Rupociński, Piotr Chwaja i Alek Ziółkowski.

 

7 - 11 maja 2014 – Wiosenny plener szkoleniowy w Pieninach

     Pieniny- pasmo górskie w południowej Polsce i północnej Słowacji, stanowiące najwyższą część długiego, porozdzielanego pasa skałek wapiennych (Pieniński Pas Skałkowy).

     W Bacówce pod Bereśnikiem - drewniany dom, z którego okien widać góry te wyższe i te niższe oraz Szczawnicę malowniczo położoną wzdłuż rzeki Grajcarek, spędziliśmy wspaniałe 5 dni. Wędrując po okolicznych szlakach fotografowaliśmy i pod okiem naszych liderów szlifowaliśmy swoje umiejętności. W plenerze uczestniczyło 14 członków i sympatyków KFK. Ładna pogoda sprzyjała wyprawom w góry i fotografowaniu. Zrealizowany materiał zdjęciowy będziemy mogli niebawem zaprezentować Państwu na poplenerowej wystawie.

 

30 kwietnia 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Kwietnia

     W kwietniowej edycji konkursu Fotografia Miesiąca, brało udział 15 fotografii należących do 10 autorów. W konkursie oddano 64 głosy. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 12, której autorem jest - Ania Podlewska. Gratulujemy Ani ponownie zajęcia 1-go miejsca! Przypominam, że Ania zajęła również 1-sze miejsce w konkursie marcowym.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

 

26 kwietnia 2014 – Wernisaż wystawy Waldemara Kałasznikowa pt. „Mój eden”

     W sobotę, 26 kwietnia 2014 roku, o godzinie 18.00, w Galerii „GRAN” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a, odbyło się otwarcie autorskiej wystawy jubileuszowej Waldemara Kałasznikow pt. Mój eden” z okazji 50 lat pracy twórczej i 70 urodzin. Licznie przybyli goście uczestniczyli w otwarciu wystawy oraz pokazie diaporamy Jubilata pod tytułem „Twój eden” w opracowaniu Rafała Ślipka. Niespodzianką dla autora były przygotowane przez kolegów żarty filmowe, które wprowadziły bardzo przyjazny klimat spotkania.

Życzenia Jubilatowi złożyli:

 • Zygmunt Nowaczyk – Wiceprezydent Miasta Wałbrzycha – który odczytał i wręczył Waldkowi list gratulacyjny
 • Jarosław Buzarewicz – Dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury
 • Zofia Sikora - Prezes Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej
 • Jerzy Maciejewski - Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK
 • Koleżanki i koledzy z Komisji Fotografii Krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej oraz wielu przybyłych gości

 

Zarząd Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej serdecznie dziękuje wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością jubileusz naszego kolegi Waldka.

 

Wystawę można oglądać do 15 maja 2014 r.

KFK - Zdjęcia z otwarcia wystawy "Mój Eden"

 

31 marca 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Marca

     W edycji konkursu Fotografia Miesiąca Marca, brało udział 10 fotografii należących do 6 autorów. W konkursie oddano 71 głosów. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 6, której autorem jest nasza nowa Koleżanka - Ania Podlewska. Gratulujemy Ani zajęcia 1-go miejsca!

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

 

15 marca 2014 –
II Przegląd Fotografii Krajoznawczej oraz otwarcie wystawy Rafała Ślipka

     W dniu 15 marca 2014 roku, o godzinie 18,00 w „Galerii Gran” oraz „Galerii Korytarz” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Wałbrzychu, ul. Broniewskiego 65a, odbyły się dwa ważne dla naszej Komisji wydarzenia.

     Wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury w Wałbrzychu byliśmy współorganizatorem II Przeglądu Fotografii Krajoznawczej. Przegląd odbył się pod patronatem honorowym Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK. Na konkurs fotografii krajoznawczej wpłynęło 146 fotografii należących do 23 autorów, w tym 11 prac należących do 2 autorów były pokazane poza konkursem. Jury w składzie: przewodniczący jury - Jerzy Maciejewski (Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK) oraz członkowie jury Zofia Sikora (Prezes Zarządu PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej) i Mirosław Michalak (zastępca Przewodniczącego Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej), przyznało trzy równorzędne nagrody.
Nagrody rzeczowe otrzymali:

 

 • Renia Kończak – za zestawy prac pod tytułem „Karkonosze” i „Książański Park Krajobrazowy” otrzymała nagrodę Dyrektora Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury
 • Anna Podlewska – za zestaw fotografii pod tytułem „Karkonosze” otrzymała nagrodę Prezesa Zarządu PTTK Oddz. Ziemi Wałbrzyskiej
 • Krystyna Kosińska i Marek Kosiński – za zestaw zatytułowany „Dożynki gminne” otrzymali nagrodę Zarządu Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK

Ponadto wszyscy autorzy zdjęć prezentowanych na II Przeglądzie Fotografii Krajoznawczej otrzymali z rąk P. Jerzego Maciejewskiego pamiątkowe dyplomy nadane przez Komisję Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK.

 

 

     Podczas trwania II Przeglądu Fotografii Krajoznawczej odbył się również wernisaż wystawy, na której nasz Kolega Rafał Ślipek zaprezentował swoje autorskie fotografie. Wystawa nosiła tytuł „Carpe diem - chwytając dzień” i przedstawiała zdjęcia wykonane podczas wędrówek po Górach Izerskich i Tatrach. W ramach wystawy, licznie zgromadzonym widzom, została pokazana prezentacja multimedialna Rafała Ślipka, wykonana ze zdjęć będących uzupełnieniem do wystawy.

 

 

28 Lutego 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Lutego

     W lutowej edycji konkursu w 2014 roku, Fotografia Miesiąca, brało udział 16 fotografii należących do 10 autorów (podobnie jak w styczniu). W konkursie oddano 47 głosów. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 1, której autorem jest Alicja Dąbrowska. Naszej Koleżance gratulujemy po raz drugi w tym roku zajęcia 1-go miejsca. Gratulacje!

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

 

22 luty 2014 – Wernisaż wystawy Izy i Darka Mitręgów „Sfumato”

     W sobotę, 22 lutego 2014 roku, o godzinie 18.00, w Galerii GRAN Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a, odbyło się otwarcie autorskiej wystawy Izabeli Łaszewskiej-Mitręga i Dariusza Mitręgi, zatytułowanej „Sfumato”. „Jeśli któregoś dnia spotkasz parę „narwanych” fotografów, niestrudzenie pokonujących zbocze góry lub marznących nad jeziorem o nieludzko wczesnej porze to będą właśnie oni.” Takimi słowami opatrzony jest wstęp do ich internetowej galerii. Mówi on wiele na temat klimatu panującego na ich fotografiach.

 

     Podczas wernisażu zobaczyliśmy prezentacją multimedialną autorstwa Rafała Ślipka wykonaną ze zdjęć zrobionych przez Izę i Darka. Tło muzyczny do prezentacji stanowiła muzyka Ivan Torrent do której „na żywo” linię melodyczną zagrała na skrzypcach Paulina Wójcik.

 

Luty 2014 - Uruchomienie Galerii internetowej wystaw autorskich i tematycznych członków KFK

     Dzięki uprzejmości sponsora Wojciecha Stańczaka – właściciela witryny www.abcfolio.com, publikujemy tam zdjęcia prezentowane na wystawach autorskich i tematycznych członków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK.

     Wojciech Stańczak, Wałbrzyszanin, od wielu lat mieszka w USA w stanie Kolorado. Pasjonat fotografii i turystyki górskiej. Jest sympatykiem naszej Komisji Fotografii Krajoznawczej. Podczas swoich pobytów w Polsce chętnie uczestniczy w działaniach KFK. W roku 2013 jego wystawę fotografii górskiej pt. „Kolorado big sky” mieliśmy zaszczyt gościć w Galerii „GRAN” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Galerie KFK na abcfolio

 

31 stycznia 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Stycznia

     W pierwszej edycji konkursu w 2014 roku, Fotografia Miesiąca Stycznia, brało udział 16 fotografii należących do 10 autorów. W konkursie oddano 59 głosów. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 3, której autorem jest Alicja Dąbrowska. Naszej Koleżance gratulujemy zajęcia 1-go miejsca.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

 

11 stycznia 2014 – wernisaż wystawy członków KFK „Góry Magiczne”

     W sobotę, 11 stycznia 2014 roku, o godzinie 18.00, w Galerii GRAN Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, ul. Broniewskiego 65a, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Góry Magiczne”. W wystawie udział wzięło 14 członków KFK: Piotr Chwaja, Waldemar Kałasznikow, Krystyna Kosińska, Marek Kosiński, Teresa Kończak, Kazimierz Masiuk, Mirosław Michalak, Jerzy Noszczyk, Jadwiga Łozińska, Stefan Okoniewski, Dariusz Piłat, Tadeusz Rupociński, Rafał Ślipek oraz Alek Ziółkowski. Podczas wernisażu, zostały odczytane przez Barbarę Ziółkowską oraz Rafała Ślipka wiersze autorstwa: Elżbiety Rosickiej, Krzysztofa Kobielca, Włodzimierza Palusko oraz Rafała Ślipka. Zostały również pokazane filmy i prezentacje multimedialne pokazujące, zgodnie z tytułem wystawy, magię gór.

 

 

 

 

Aktualizacja: 12.12.2018 r. 13:43

Plan 2018 Biennale Biennale Forum Fotografii Krajoznawczej Galeria abcfolio Odznaka Film

Sponsorzy strony

TOPKoszulki T-BEST

Realizacja i aktualizacja strony:

Andrzej Kłos

Mirosław Michalak

Nasi partnerzy

PTTK o/Wałbrzych WOK OSK WEB-Strony.pl ECRAORGPL