Archiwum 2023 roku

Powrót

9 grudnia 2023 r. - Wernisaż XII dorocznej wystawy Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej oraz wystawa towarzysząca Piotra Sadoczyńskiego zatytułowana „TATRY”

Jak każdego roku i tym razem, w sobotę 9 grudnia członkowie Komisji Fotografii Krajoznawczej oraz nasi Sympatycy, spotykali się w Galerii „Na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Stara Kopalnia, na uroczystym już XII wernisażu , podsumowującym kolejny rok naszej aktywnej i bogatej działalności fotograficznej. Oprócz członków komisji i Sympatyków, byli też nasi stali goście - przedstawiciele PTTK - Zarządu Głównego i Zarządu Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej, którzy rokrocznie zaszczycają nas swoją obecnością w chwilach dla nas znaczących. Ekspozycja fotograficzna naszych Artystów – pasjonatów jest jak zawsze różnorodna, odkrywcza, oryginalna zarówno w treści jak i formie warsztatowej, świadcząca o coraz większym naszym doświadczeniu, wnikliwym oku i odważnym stawianiu sobie poprzeczki twórczych wymagań. A jako wystawę towarzyszącą Piotr Sadoczyński zaprezentował autorską wystawę na której przedstawił kadry zarejestrowane podczas tatrzańskich wędrówek. Piotr jest wieloletnim bardzo aktywnym członkiem Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej. Prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, jest zdobywcą wielu nagród na konkursach ogólnopolskich. Piotr najchętniej fotografuje góry w trudnych warunkach atmosferycznych co też prezentuje na wystawie pt. „TATRY”. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Wernisaż XII dorocznej wystawy KFK PTTK O/Z Wałbrzyskiej
Wernisaż XII dorocznej wystawy KFK PTTK O/Z Wałbrzyskiej
Wernisaż XII dorocznej wystawy KFK PTTK O/Z Wałbrzyskiej

24 listopada 2023 roku – wernisaż wystawy poplenerowej „Ocalić od zapomnienia”

Otwarcie wystawy odbyło się w uroczystej oprawie w obecności byłej kadry kierowniczej i pracowników likwidowanej fabryki „Porcelany Krzysztof” oraz licznie przybyłych gości. Wystawa ma na celu zachowanie dla potomnych fotograficznych kadrów z ostatniej wałbrzyskiej, niemal dwustuletniej, fabryki porcelany, będącej w okresie swojej świetności prawdziwą perłą wśród europejskich wytwórni porcelany. Wernisaż wystawy odbył się 24 listopada 2023 roku w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym SM Podzamcze przy al. Podwale 1. Poniżej fotorelacja z inauguracji wystawy.

wernisaż wystawy „Ocalić od zapomnienia”

27 października 2023 r. – wernisaż wystawy „Na wysokości oczu” Krzysztofa Peczyńskiego

27 października 2023 roku miało miejsce otwarcie wystawy Krzysztofa Peczyńskiego pt. „Na wysokości oczu” w Sali Wystawowej Ośrodka Społeczno – Kulturalnego SM Podzamcze.
Autor od 5 lat aktywnie współpracuje z Komisją Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej. Choć na stałe mieszka w Mannheim w Niemczech, to okazuje się że można. Uczestniczył w kilku plenerach organizowanych przez Komisję oraz brał udział w trzech wystawach zbiorowych członków KFK. W swojej twórczej działalności uczestniczył w wielu konkursach w tym międzynarodowych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Materiał do wystawy wybrany został z archiwum ostatnich lat i pokazuje bardzo kreatywne spojrzenie autora na tematy oczywiste.

wernisaż wystawy „Na wysokości oczu” Krzysztofa Peczyńskiego
wernisaż wystawy „Na wysokości oczu” Krzysztofa Peczyńskiego

21 października 2023 r. - wernisaż wystawy „Oddychając górami” Krzysztofa Madeja

21 października 2023 roku w Multimedialnej Galerii Obrazu na Starej Kopali, odbył się wernisaż wystawy „Oddychając górami”. Autorem wystawy jest Krzysztof Madej, który jest członkiem Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego i instruktorem fotografii krajoznawczej PTTK. Na zaprezentowanych fotografiach obejrzeliśmy piękne pejzaże oraz faunę i florę Tatr słowackich i polskich.

wernisaż wystawy „Oddychając górami” Krzysztofa Madeja

13 października 2023 r. - Wystawa Alka Ziółkowskiego pt. „Stany skupienia”

Aby pojąć istotę prezentowanych przez Alka Ziółkowskiego fotogramów na autorskiej wystawie „Stany skupienia”, warto prześledzić zawarte w nich sytuacje. Podzielić je według klucza: czynności codzienne i specjalne, lubiane i nielubiane, relaksacyjne i stresogenne. Wszystkie lub zdecydowana większość warta jest towarzystwa, wsparcia, pomocy, atmosfery bezpieczeństwa, a bywają i takie, w których chciałoby się podzielić przemyśleniami wynikającymi z lektury, radością tak intymną, że nie wiadomo komu można zaufać, bo pojawia się strach, że sprofanują ją wyjawiając postronnym. I w tym momencie pojawia się pytanie, czy przypadkiem nie mamy tu do czynienia z jednostką chorobową określaną jako osobowość wieloraka charakteryzującą się występowaniem u jednego człowieka co najmniej dwóch niezależnych i różniących się od siebie osobowości? Jeśli dobrze prześledzimy wszystkie fotogramy, to odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo prosta. Nie jest to przypadek osobowości wielorakiej, ale osobowości ukształtowanej w poczuciu spójności z otaczającym ją światem i ludźmi, jednak świadomej oczywistego faktu, że możemy wyjawiać swoje myśli, zamiary, że wystawiamy się swoim działaniem na ocenę świata, więc innych ludzi tworzących ten świat, ale zawsze przeżywamy go indywidualnie, co uwieńczone jest samotnością doznawania. Owszem, mówimy jestem szczęśliwy, jestem zmęczony, ale to tylko informacja o stanie, w którym akurat się odnajdujemy, a indywidualizm wynikający z odrębności naszej sfery fizycznej, emocjonalnej nie stwarza innych poza werbalnymi możliwości podzielenia się tym, co czujemy. Możemy podzielić się zupą, pieniędzmi, rzeczami materialnymi, ale odczuciami fizycznymi, emocjonalnymi już nie. Choćbyśmy nie wiem jak chcieli. Nie możemy, bo nie ma takiej możliwości przejąć od kogoś część bólu, który go trawi, to niemożliwe. Dlatego, jak mniemam, Alek Ziółkowski przyzywa byt tożsamy, byt który wspiera go w prozaicznych czynnościach dzieląc odczucie zmęczenia, ale też radości, jest również opoką, a przede wszystkim kompresją doznawania „... wespół w zespół wespół w zespół By żądz moc móc zmóc...”. Wszak życie, jak stwierdził Bogumił Niechcic, stworzone jest ponad miarę człowieka. Też często mam takie odczucie, ale nie zmienia to faktu, że życie jest najciekawszą przygodą i warto ją przeżywać w najintensywniejszy z możliwych sposobów. Alek Ziółkowski w tym celu zwielokrotnił się jako podmiot przeżywający własne życie. Tylko pozazdrościć.

Krzysztof Kobielec

Wystawa Alka Ziółkowskiego pt. „Stany skupienia”

05 - 09 października 2023 r. – Plener w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Od 05 do 09 października 2023 roku, w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, odbył się jesienny plener Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej. Plener połączony był z III Ogólnopolskim Zjazdem Klubów i Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Poraj 2023. W załączniku przedstawiamy fotorelację z tego wydarzenia.
Autorami zdjęć użytych w prezentacji są: Danuta Kałasznikow, Elżbieta Kajner, Piotr Sadoczyński i Kazimierz Szymela.

Plener w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

30 września 2023 roku – wernisaż wystawy Romana Kuci „Tam gdzie nogi poniosły”

Ostatniego dnia września 2023 roku w Multimedialnej Galerii Obrazu na terenie Starej Kopalni miało miejsce otwarcie wystawy fotografa ze Śląska - Romana Kuci, zatytułowanej „Tam gdzie nogi poniosły”. Autor ma w swoim dorobku liczny udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Roman Kucia przedstawił na swoich zdjęciach piękno polskich gór i zabytków oraz uchwycił w fotograficznym kadrze ptaki, jakich nie zobaczymy gołym okiem. Wystawa była prezentowana do 20 października 2023 roku. Poniżej krótka relacja fotograficzna z wernisażu wystawy.

wernisaż wystawy Romana Kuci „Tam gdzie nogi poniosły”

29 września 2023r. - Wystawa Jurka Noszczyka „Siedlisko”

Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej przedstawia foto relację z wernisażu wystawy kolegi Jurka Noszczyka pt.”Siedlisko”. Tematem wystawy są chaty, chałupki, domy, miejsca niejednokrotnie opuszczone i zapomniane. W pojęciu autora ludzkie siedliska to domostwa nieodłączny element naszych krajobrazów. Wystawa została zaprezentowana dzięki gościnności OSK SM Podzamcze.

Wystawa Jurka Noszczyka „Siedlisko”

15 września 2023 r. - otwarcie wystawy pt. „Widzenie” autorstwa Kazimierza Szymeli

W piątek, 15 września 2023 r. w Art cafe „Pod Pretekstem” odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Kazimierza Szymeli zatytułowanej „Widzenie”. Wystawa ta jest najlepszym dowodem na innowacyjność artystyczną autora, będącą wynikiem ciągłych poszukiwań, niepokoju twórczego, potrzeby eksperymentowania oraz odkrywania nowych wizji artystycznych. Wybór formy fotografowania, z wykorzystaniem drona, to chociaż ogólnie znany, ale nie stosowany dotąd w KFK sposób. Obrazy rejestrowane z tej wyjątkowej perspektywy nabierają całkiem innego wymiaru. Rzeczywistość, ukazana jest inaczej, bardziej tajemniczo. Takie zdjęcia zaskakują odbiorców, wywołując wyjątkowe wrażenia, wzniecając ciekawość i nierzadko zachwyt. Spostrzegamy, że miejsca nieraz dobrze nam znane, wyglądają na inne, jakby trochę egzotyczne, odległe, obce. Przesłaniem Autora jest ukazanie panoramy świata w niekonwencjonalny sposób, z uwzględnieniem nietypowych efektów również w ekspozycji prac. Eksperymentuje, wykorzystując warsztat twórczy, jakim jest fotografowanie z powietrza jak i możliwości z tego warsztatu płynące, czyli podniebne perspektywy, panoramiczne ujęcia, unikalne kompozycje i kolorystyka w towarzyszących im zmianach i zjawiskach pogodowych, pór roku, czy też pory dnia. Autor udowadnia swoją wystawą, że fascynująca Go technika umożliwia pokazanie szerszego obrazu świata we własnej artystycznej wizji. Zainicjowany nowy trend niesie z sobą nieocenione wartości artystyczne, które warto poznać, zrozumieć i w miarę możliwości starać się doświadczyć.

Otwarcie wystawy pt. „Widzenie” autorstwa Kazimierza Szymeli

08 września 2023 r. - Sosnowiec - wystawa pt. „WAŁBRZYCH NIEOCZYWISTY” członków KFK Wałbrzych

Miło nam poinformować o doniosłym wydarzeniu jakie miało miejsce w Sosnowcu. W dniu 08 września w Energetycznym Centrum Kultury w Sosnowcu – Miejski Klub im. Jana Kiepury odbył się wernisaż naszej wystawy pt. „WAŁBRZYCH NIEOCZYWISTY”. Wystawa zorganizowana była w ramach współpracy i wymiany ze Stowarzyszeniem Miłośników Fotografii z Sosnowca. Pomysłodawcą i Kuratorem wystawy był kolega Alek Ziółkowski. Wystawę w Sosnowcu można było oglądać w dniach od 08 września do 28 września 2023 r. Dziękujemy Kolegom i Koleżankom z Sosnowca za wspaniałą oprawę wystawy i ciepłe przyjęcie. Zapraszamy do obejrzenia Wałbrzycha widzianego okiem obiektywu i do odwiedzenia naszego pięknego miasta i regionu.

Wystawa członków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej „Wałbrzych nieoczywisty”
Wystawa członków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK oddział Ziemi Wałbrzyskiej „Wałbrzych nieoczywisty”

23 czerwca 2023 r. – Wernisaż wystawy Stowarzyszenia Miłośników Fotografii z Sosnowca.

Wystawa powstała z materiału zdjęciowego wybranego przez uczestników pleneru w Sosnówce. Dziękujemy Tadeuszowi Łazarzowi, prezesowi stowarzyszenia za podjęcie współpracy z Komisją Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej. Dziękujemy autorom wystawy za wspaniałą, artystyczną ucztę. Wystawę można oglądać w Sali wystawowej Ośrodka Społeczno – Kulturalnego SM Podzamcze w Wałbrzychu.

Zaprezentowana wystawa jest początkiem dobrze zapowiadającej się współpracy. Następny ruch należy do nas, a będzie to prezentacja wielo autorska pt. „Wałbrzych nieoczywisty”.

Na Wernisaż zapraszamy 8 września 2023 r. do Energetycznego Centrum Kultury w Sosnowcu.

Alek Ziółkowski


Wernisaż wystawy Stowarzyszenia Miłośników Fotografii z Sosnowca

17 czerwca 2023 r. - Podsumowanie XI Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK

XI Ogólnopolski Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych organizowany zwyczajowo, corocznie przez Komisję Fotografii Krajoznawczej stał się i w tym roku faktem. Coroczna tradycja celebrowania fotografii w naszej fotograficznej rodzinie, działającej w Oddziałach PTTK w całym kraju, jest już zwyczajowym spotkaniem, bogatym nie tylko w różnorodne kadry, ale i w pokaz możliwości warsztatowych, kreatywność, wzajemną wymianę doświadczeń, i niezwykłą satysfakcję z naszych osobistych osiągnięć jak też z efektów naszych przyjaciół. To prawdziwe święto fotografii. Często oprócz podziwu dla artysty doświadczamy wielkich odkryć, że to co znamy, może zadziwiać w inny, nowy sposób, że nawet najbardziej banalne rzeczy z odpowiedniej perspektywy mogą stworzyć fascynujące, unikalne obrazy. Takie wnioski nasuwają się nam – fotografom dopiero teraz, po wielu latach doświadczeń , kiedy okazywało się że żmudna obserwacja natury połączona z subtelnością pracy z aparatem fotograficznym zmienia w nas sposób postrzegania i wartościowania tego co nas otacza względem ciągle niezgłębionych możliwości naszego obiektywu. Przeglądy nasze mają znamienny temat przewodni „ Byłem – Widziałem – Zdobyłem”. Zobowiązuje on nas do ciągłego przyglądania się naszej fotograficznej drodze, do poszukiwań nowych środków wyrazu artystycznego, do coraz bardziej świadomej, selektywnej, ale i kreatywnej penetracji świata, po to, by uruchamiać najgłębiej położone w nas pokłady talentu, intuicji artystycznej, emocji, pełnego przekonania do dokonywanych wyborów, w celu osiągania coraz większej doskonałości twórczej.

Jadwiga Łozińska


Nagrodzeni w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK

W dziale FOTOGRAFIA w wyniku głosowania członków JURY:

 • nagrodę Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK im. Waldemara Dońca w Łodzi otrzymał Kol. Waldemar Kałasznikow,
 • nagrodę Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej PTTK otrzymała Kol. Krystyna Kosińska.

W dziale DIAPORAMY w wyniku głosowania członków JURY:

 • nagrodę Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK im. Waldemara Dońca w Łodzi otrzymał Kol. Piotr Sadoczyński,
 • nagrodę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury otrzymała Kol. Krystyna Kosińska.

Po trzech autorów w każdej kategorii, którzy otrzymali największą ilość punktów w ocenie jury ETAPU I otrzymuje wyróżnienia:

W DZIALE FOTOGRAFIA

 • wyróżnienie ufundowane przez Romana Ludwiczuka Prezesa Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej otrzymał Kol. Piotr Sadoczyński,
 • wyróżnienie ufundowane przez T-Best™ Michalak właściciel sklepu internetowego TopKoszulki.pl® otrzymał Krzysztof Haase,
 • wyróżnienie ufundowane przez Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej otrzymała Kol. Danuta Kałasznikow.

W DZIALE DIAPORAMY

 • wyróżnienie ufundowane przez Romana Ludwiczuka Prezesa Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej otrzymała Kol. Ewelina Świeściak,
 • wyróżnienie ufundowane przez T-Best™ Michalak właściciel sklepu internetowego TopKoszulki.pl® otrzymał Kol. Kazimierz Szymela,
 • wyróżnienie ufundowane przez Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej otrzymał Kol. Alek Ziółkowski.

XI Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK
XI Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK
XI Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK

29 kwietnia 2023r.- wystawa Marka Śliwińskiego „Fotoaqasfery – Bałtyckie Impresje”.

Wystawa jest częścią długoterminowego projektu „Fotoaqasfery”, który został rozpoczęty w 2018 roku. Wykorzystując medium, jakim jest fotografia, stara się pokazać tęsknotę za ciszą i równowagą raczej trudną do spotkania w nadmorskich warunkach.


wystawa Marka Śliwińskiego „Fotoaqasfery – Bałtyckie Impresje”
wystawa Marka Śliwińskiego „Fotoaqasfery – Bałtyckie Impresje”

03 kwietnia 2023 r. – Poplenerowa wystawa „Kołobrzeg 2023”

W dniach od 18 do 25 lutego 2023 r. członkowie i sympatycy Komisji Fotografii Krajoznawczej przy PTTK o/ Wałbrzych wzięli udział w pierwszym nadmorskim plenerze fotograficznym Kołobrzeg 2023. Rezultaty plenerowych działań zaprezentowaliśmy na wystawie w Multimedialnej Galerii Obrazu w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury w Starej Kopali. Wystawę można oglądać od 03.04 do 27.04.2023 r. oraz w złączonej poniżej prezentacji. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.


Poplenerowa wystawa „Kołobrzeg 2023”

31 marca 2023 r. – wystawa fotografii Walentego Mariana Krzyśka pt. „Moje spojrzenie na góry”

W dniu 31.03.2023 r. w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu odbyła się wystawa fotografii Walentego Mariana Krzyśka pt. „Moje spojrzenie na góry”. Była to wystawa retrospektywna. Powstała przy bardzo dużym zaangażowaniu i determinacji autora aby podzielić się tym co zobaczył i doświadczył z jak największą rzeszą odbiorców a jednocześnie jest zamykającą dotychczasowe wędrowanie po naszych pięknych górach. Marian jest wieloletnim i zasłużonym działaczem PTTK za co zdobył wiele odznak i tytułów a ostatnio za działania w ramach KFK został uhonorowany Brązową Odznaką Fotografa Krajoznawcy.


wystawa fotografii Walentego Mariana Krzyśka pt. „Moje spojrzenie na góry”
wystawa fotografii Walentego Mariana Krzyśka pt. „Moje spojrzenie na góry”

30 marca 2023 r. – Wernisaż wystawy „Fotografie powściągliwe”

W art. cafe „Pod Pretekstem” miało miejsce otwarcie wystawy Anny Habdas-Czujko i Alka Ziółkowskiego pt „Fotografie powściągliwe”.

Poczynania naszego fotograficznego duetu miały swój początek w marcu 2022 roku. Wtedy to za sprawą konkursu fotograficznego „Bitwa na zdjęcia”, organizowanego przez Wałbrzyski Klub Fotograficzny w Art Cafe „Pod Pretekstem”, każdy z nas zobowiązał się do przygotowania jeden raz w miesiącu, jednej fotografii, która w duecie będzie tworzyła spójny zestaw. Tytuł ,, Szukając światła”, który pierwszemu zestawowi nadał Alek, towarzyszył nam już każdego miesiąca. Powstał zestaw dwunastu dyptyków, z których trzy zwyciężyły na kolejnych bitwach. W międzyczasie zrodził się pomysł zaprezentowania prac w formie wystawy. Nowe fotografie nie tworzą tym razem zestawów, ale łączą je: prostota formy, kształty, czystość, przejrzystość, spokój, które to określenia charakteryzują fotografię minimalistyczną. Na wystawie można zobaczyć silny kontrast walorowy. Nadrzędną rolę spełnia kompozycja nie emocja. Światło w kontraście z cieniem tworzy geometrię obrazu. Współczesny fotograf, Steve Johnson, minimalizm w fotografii definiuje w ten sposób: ,,Fotografia minimalistyczna polega na dotarciu do istoty czegoś. Z definicji jest to proces redukcyjny - proces, który zaczyna się od kompozycji nieminimalistycznych, a następnie poprzez odrzucenie tego, co nieważne, dochodzi do tego, co ważne. Mniej znaczy więcej”.

Powściągliwość w wyrażeniu emocji, w kompozycji obrazu połączyła nasze prace i stała się elementem, który tytułowo zespolił fotografie. Nasze twórcze poczynania pozwoliły znaleźć część wspólną, która poprzez FOTOGRAFIE POWŚCIĄGLIWE, nas opisuje.

Anna Habdas-Czujko


wystawa Anny Habdas-Czujko i Alka Ziółkowskiego pt „Fotografie powściągliwe”
wystawa Anny Habdas-Czujko i Alka Ziółkowskiego pt „Fotografie powściągliwe”

17 marca 2023r. - wystawa fotografii Piotra Sadoczyńskiego pt. „Niejednorodna Przestrzeń”

Zdjęcia prezentowane na wystawie autorskiej Piotra Sadoczyńskiego powstały podczas plenerów w Słowińskim Parku Narodowym i na zamku w Malborku. Wernisaż wystawy odbył się w Ośrodku Społeczno Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, Al. Podwale 1, Wałbrzych.


wystawa fotografii Piotra Sadoczyńskiego pt. „Niejednorodna Przestrzeń”
wystawa fotografii Piotra Sadoczyńskiego pt. „Niejednorodna Przestrzeń”

13 marca 2023 r. – Wystawa Renaty Zięby "Zima na szlaku".

Wystawa Renaty Zięby "Zima na szlaku"

Komisja Fotografii Krajoznawczej przy PTTK o/Wałbrzych prezentowała w dniach od 13 do 30 marca 2023 r. wystawę fotografii Renaty Zięby pod tytułem "Zima na szlaku". Zdjęcia można było oglądać w Galerii Multimedialnej WOK Stara Kopalnia. Autorka jest aktywnym członkiem Cieszyńskiego Klubu Fotograficznego "START" działającego przy PTTK Oddział Beskid Śląski w Cieszynie. Jako niestrudzona turystka, od lat przemierza górskie szlaki i z pasją godną absolwentki szkoły o profilu fotograficznym rejestruje swoje wizje w fotograficznym kadrze. Renata Zięba ma w swoim dorobku liczny udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych, gdzie chętnie prezentuje swoje prace i uczestniczy w ich przygotowaniu.


04 marca 2023 r. – „Ona i on” IX wystawa fotografii Pań

W dniu 04.03.2023 r. w Galerii na Piętrze w WOK Stara Kopalnia miało miejsce otwarcie wspaniałej wystawy fotografii członkiń i sympatyczek Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK o/ziemi wałbrzyskiej. W tym roku Panie wybrały temat prac „ONA I ON” w obiektywie. Poniżej krótka relacja fotograficzna z tego wydarzenia.


„Ona i on” IX wystawa fotografii Pań
„Ona i on” IX wystawa fotografii Pań


10 lutego 2023 r. – wystawa pokonkursowa „Niezwykłe kadry 2022 roku”

W sali wystawowej Ośrodka Społeczno- Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej „ Niezwykłe kadry 2022 roku”. W konkursie udział wzięli członkowie i sympatycy Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK O/Z Wałbrzyskiej. Niezwykłym kadrem 2022 roku zostało wybrane zdjęcie zatytułowane „ W jesiennym uścisku” autorstwa kolegi Darka Piłata, któremu jeszcze raz serdecznie gratulujemy.


wystawa pokonkursowa „Niezwykłe kadry 2022 roku”
wystawa pokonkursowa „Niezwykłe kadry 2022 roku”

20 stycznia 2023 - Inspiracje - Wystawa członków KFK PTTK Wałbrzych

20 stycznia 2023 r. w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu, Al. Podwale 1 zaprezentowaliśmy XI Doroczną Wystawę Fotografii z cyklu „Inspiracje”. Była to wystawa członków KFK PTTK Wałbrzych, która wcześniej miała swój wernisaż w grudniu 2022 roku w Galerii „Na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Członkowie KFK PTTK Wałbrzych zaprezentowali niecodzienną wystawę fotografii krajoznawczej: różnorodną, bogatą w swej treści i formie, nie podporządkowaną żadnym tematycznym ryzom, emanującą natomiast impresją autorów, czyli subiektywnymi ich odczuciami w zestawieniu z pięknem świata. Otrzymaliśmy wachlarz emocji takich jak wzruszenie, ekscytacja, podziw, czy może nostalgia? Celem Autorów było zapewne wywołanie u odbiorców doznań i wrażeń, które przenoszą nas - widzów w świat kontemplacji i w sferę doznań emocjonalnych, dalekich od szarej codzienności i prozy życia. Zauroczenie pejzażami, naturą w jak najszerszym tego słowa znaczeniu, symboliką zawartą w mowie zdjęć, ulotną granicę między rzeczywistością, a fantazją lub wyjątkowość abstrakcyjnych form przekazu - taką moc ma bez wątpienia artystyczna mowa eksponowanych na wystawie fotografii. Pasja naszych Artystów, ciekawe formy wyrazu artystycznego, ale również niezaprzeczalne wartości świata, który nas otacza i prosi, żeby go podziwiać na wszystkie możliwe sposoby.


Inspiracje - Wystawa członków KFK PTTK Wałbrzych