Wydarzenia 2013 roku - archiwum

 

31 grudnia 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Grudnia

     W ostatnim miesiącu 2013 roku, w Konkursie Fotografia Miesiąca Grudnia, brało udział 11 fotografii należących do 7 autorów. Na wszystkie fotografie oddano 63 głosy. Większością głosów wygrała fotografia Mirka Michalaka. Autor bardzo dziękuje wszystkim którzy oddali głosy na jego fotografię.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Grudnia

 

20 grudnia 2013 – opłatkowe spotkanie KFK

     Za kilka dni Boże Narodzenie, spędzimy w rodzinnym gronie. Będąc wierni tej tradycji, jako „rodzina fotograficzna”, spotkaliśmy się by złożyć sobie nawzajem życzenia, podzielić się opłatkiem i zjeść wspólną „wigilijną kolację”.

wigilia 2013

 

 

07 grudnia 2013 – III Doroczna Wystawa Fotografii KFK „Impresje”

     Podsumowaniem działań fotograficznych za trzeci rok działalności KFK jest nasza III Doroczna Wystawa pt. „Impresje”. Otwarcie wystawy odbyło się w dniu 07 grudnia 2013 roku w Galerii „Gran” w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze. W wystawie udział wzięło 19 członków KFK: Piotr Chwaja, Alicja Dąbrowska, Waldemar Kałasznikow, Teresa Kończak, Krystyna Kosińska, Marek Kosiński, Barbara Kozłowska, Jadwiga Łozińska, Kazimierz Masiuk, Mirosław Michalak, Anna Mokrzycka, Jerzy Noszczyk, Stefan Okoniewski, Dariusz Piłat, Tadeusz Rupociński, Zofia Sikora, Rafał Ślipek, Maria Wronka oraz Alek Ziółkowski.

KFK Wałbrzych - III Doroczna Wystawa KFK

Na fotografii autorzy prac prezentowanych na wystawie.

Podczas wernisażu, z rąk Pani Zofii Sikory - Prezes PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, naszym członkom KFK zostały wręczone odznaczenia:

 • Brązowa Honorowa Odznaka PTTK została przyznana Alkowi Ziółkowskiemu.
 • Brązowe Odznaki Fotografii Krajoznawczej zostały przyznane: Alicji Dąbrowskiej, Krystynie Kosińskiej, Markowi Kosińskiemu oraz Tadeuszowi Rupocińskiemu.
 • Popularną Odznakę Fotografii Krajoznawczej otrzymał Jerzy Noszczyk.

     W ramach III Dorocznej Wystawy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą diaporamę cyfrową (prezentację multimedialną). Na konkurs organizowany pt. „Byłem – Widziałem -Zdobyłem” zgłoszonych zostało 8 diaporam. Po ich obejrzeniu, w wyniku głosowania publiczności, wyłonione zostały 3 najlepsze diaporamy cyfrowe. Fundatorami nagród był Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Oddział PTTK w Wałbrzychu.

W konkursie zwyciężyli:

 • I miejsce - Iza i Darek Mitręga – autorzy diaporamy pt. „Byłem – Widziałem - Zdobyłem”,
  (głosów 20)
 • II miejsce - Rafał Ślipek – autor diaporamy pt. „Tatry ciąg dalszy nastąpił”, (głosów 15)
 • III miejsce - Piotr Chwaja – autor diaporamy pt. „Plecak, góry i my”, (głosów 14)

 

Poniżej prezentujemy zwycięskie diaporamy w kolejności zajętych miejsc.

Zapraszamy do oglądania...

 

 

 

30 listopada 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Listopada

     W konkursie Fotografia Miesiąca Listopada 2013 brało udział 10 fotografii należących do 6 autorów. W konkursie oddano 30 głosów. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 5, której autorem jest Mirek Michalak.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Listopada

 

09 listopada 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Krzyże i Kapliczki Przydrożne”

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - List gratulacyjny dla Alka Ziółkowskiego

KFK Wałbrzych - List gratulacyjny dla Alka Ziółkowskiego

     W sobotę, 09 listopada 2013 roku, o godzinie 18,00 w „Galerii Gran” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Wałbrzychu, ul. Broniewskiego 65a, odbyło się otwarcie indywidualnej wystawy fotograficznej do której autorem zdjęć jest Alek Ziółkowski. Wystawa nosi tytuł „Krzyże i Kapliczki Przydrożne”.

 

Na otwarcie przybyło wielu gości. Niespodzianką dla autora były życzenia jakie otrzymał z okazji 40-lecia swojej działalności artystycznej. W otwarciu wystawy uczestniczyli i Alkowi życzenia składali między innymi:

 

 • Zygmunt Nowaczyk - Prezydent Miasta Wałbrzycha – który odczytał i wręczył Alkowi list gratulacyjny.
 • Adam Wolańczyk – nestor wałbrzyskich aktorów – który wygłosił tekst o pięknie swoich rodzinnych stron i zaprosił tam Alka na indywidualny plener.
 • Ela Rosicka - która napisała i powiedziała wiersz pod tytułem „A+B” (wiersz o Alku i jego żonie Basi). Do wiersza akompaniował jej na fortepianie Piotr Woźnikowski, który w dalszej części uroczystości zagrał swój własny utwór.
 • Zofia Sikora - Prezes Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej wraz Wiceprezesem Arturem Ciempą oraz Kierownikiem biura PTTK Wiesią Standzoń.
 • Joanna Kakuba - Kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 • Jerzy Maciejewski - Przewodniczący Zarządu Głównego PTTK Komisji Fotografii Krajoznawczej.
 • Koleżanki i koledzy z Komisji Fotografii Krajoznawczej oddziału PTTK w Wałbrzychu.
 • I wielu innych przybyłych gości.

Wystawę „Krzyże i Kapliczki Przydrożne” można oglądać do końca miesiąca listopada.

Serdecznie zapraszamy!

Krzyże i Kapliczki

 

 

8 listopada 2013 r. Kolejna odsłona wystawy „Książ”

     Wystawa ta miała już swoją pierwszą odsłonę w kwietniu tego roku w Galerii GRAN w WOK, następnie w październiku prezentowaliśmy ją w Dolnośląskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wałbrzychu. Kolejny raz wystawę pt. „Książ” zaprezentowaliśmy w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezes PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej - Zofia Sikora oraz Prezes Fundacji Daisy von Pless - Mateusz Mykytyszyn.

     Na otwarcie przyszła spora grupa mieszkańców Świebodzic żywo zainteresowanych historią zamku Książ. Wystawa wpisała się w obchody roku poświęconego pamięci Księżnej Daisy . Podczas wernisażu odbyła się projekcja filmu pt. „Daisy. Wspomnienie minionego świata” w reżyserii Marcina Bradke i Macieja Kieresa. Autorami zdjęć do wystawy są: Tadeusz Rupociński, Waldemar Kałasznikow, Piotr Strzelecki oraz Alek Ziółkowski.

 

31 października 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Października

     W konkursie Fotografia Miesiąca Październik 2013 brało udział 12 fotografii należących do 8 autorów. Na wszystkie zdjęcia w miesiącu październiku oddano 52 głosy. Tym razem wygrała fotografia Marka Kosińskiego. Gratulujemy Markowi zwycięstwa w miesiącu październiku.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Października

 

26 – 27 października 2013 r. Jesienny plener fotograficzny w Karłowie

      Miesiąc po plenerze fotograficznym w Babiogórskim Parku Krajobrazowym zorganizowaliśmy plener w Parku Narodowym Gór Stołowych. W plenerze uczestniczyło 12 członków i sympatyków KFK. Ponownie dopisała nam ładna jesienna pogoda. Sprzyjała fotografowaniu oraz wędrówkom po Szczelińcu, Białych Skałach, Pasterce i okolicznych sawannach. Kilka migawek z pleneru prezentujemy poniżej.

 

12 października 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Za Oślą Bramą”

     W sobotę 12 października 2013 r. o godz. 18,00 w Galerii GRAN Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, została otwarta wystawa fotografii Tadeusza Rupocińskiego. Prezentowane na wystawie zdjęcia zostały wykonane na terenie Zamku Książ za Oślą Bramą, stąd też tytuł wystawy "Za Oślą Bramą". Pełne uroku fotografie zostały wykonane „analogowym” aparatem Mamiya M6, na tzw. szerokim filmie 6x6, w czarnobiałej technice. Wystawę można oglądać w siedzibie WOK, przy ul. Broniewskiego 65A w Wałbrzychu, do 5 listopada 2013 r. Serdecznie zapraszamy!

12 października 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Książ”

     W dniu 12 października 2013, o godzinie 11,00 odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Książ”. Wystawa ta miała już swoją pierwszą odsłonę w kwietniu tego roku w Galerii GRAN w WOK, o czym informowaliśmy na naszej stronie. Tym razem, dzięki zaproszeniu nas przez Pana Przemysława Diaków - Prezesa Wałbrzyskiego Towarzystwa Oświatowego, wystawę mogliśmy pokazać słuchaczom Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wałbrzychu. Autorami zdjęć do wystawy są: Waldemar Kałasznikow, Piotr Strzelecki, Tadeusz Rupociński i Alek Ziółkowski.

26 – 29 września 2013 r. Jesienny plener fotograficzny w Babiogórskim Parku Narodowym

     Tym razem wybraliśmy się na plener szkoleniowy do Babiogórskiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Żywieckim. Byliśmy tam cztery dni. Nocowaliśmy w Schronisku Markowe Szczawiny.
W plenerze uczestniczyło 16 członków i sympatyków KFK. Ładna pogoda sprzyjała wyprawom w góry i fotografowaniu. Zrealizowany materiał zdjęciowy będziemy mogli niebawem zaprezentować Państwu na poplenerowej wystawie.

 

30 września 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Września

     Po wakacyjnej przerwie, zakończyliśmy konkurs Fotografia Miesiąca Września 2013. W konkursie brało udział 10 fotografii należących do 6 autorów. Na wszystkie fotografie w miesiącu wrześniu oddano 51 głosów. Zdecydowaną większością głosów (26) wygrała fotografia Alicji Dąbrowskiej. Serdecznie gratulacje dla naszej koleżanki.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Września

 

14 września 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Wałbrzych Alter… Art…”

     W sobotę, o godzinie 18.00, w „Galerii GRAN” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Wałbrzych Alter…Art…”. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem przybyłych gości.

     Honorowy patronat nad wystawą objęła Posłanka na Sejm RP Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

„Wystawa jest interesująca, podsuwam pomysł, żebyśmy pokazali ją w Warszawie w Sejmie. Opowiedzieli, o ludziach, ich pasjach oraz przemianach jakie zaszły w naszym mieście. Pokażmy Wałbrzych, z którego ja i większość z nas jest dumna” - powiedziała podczas otwarcia wystawy Posłanka Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

Autorami zdjęć do wystawy są, (na zdjęciu od lewej strony): Piotr Chwaja, Jerzy Noszczyk, Jadwiga Łozińska,
Alicja Dąbrowska, Waldemar Kałasznikow, Marek Kosiński, Alek Ziółkowski, Tadeusz Rupociński, Rafał Ślipek
.

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - wystawa "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - wystawa "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

Wałbrzych Alter Art

 

 

05 września 2013 – Zebranie członków KFK

     Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej wznowiliśmy nasze spotkania członków KFK w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, ul. Broniewskiego 65A (Piaskowa Góra). Podczas spotkania omówiliśmy plany związane z wystawami zbiorowymi i indywidualnymi które będą realizowane do końca bieżącego roku i w pierwszych miesiącach 2014 roku. Omówiliśmy sprawy organizacyjne najbliższego pleneru fotograficznego na Babiej Górze.

 

     Zgodnie z obowiązującym nas regulaminem KFK Wałbrzych wybraliśmy nowy Zarząd. W wyniku przeprowadzonych wyborów Zarząd Komisji Fotografii Krajoznawczej działającej przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, składa się z:

 

 • Alek Ziółkowski – przewodniczący
 • Mirosław Michalak - zastępca
 • Waldemar Kałasznikow - zastępca
 • Marek Kosiński – zastępca
 • Alicja Dąbrowska – sekretarz

 

19 lipca 2013 – KFK z dziećmi z Domu Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki”

     Członkowie KFK - Krysia i Marek oraz Pani Grażyna Sobala – realizująca projekt „Nowy rozdział Twojego życia”, wraz z podopiecznymi z Domu Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Podziemnego Miasta Osówka. Było to już nasze trzecie spotkanie z młodzieżą z tego Domu Dziecka. Podczas wycieczki oprócz zwiedzania podziemnych korytarzy "Riese" przybliżone zostały im podstawy fotografii i odbyły się też zajęcia praktyczne. Wspólny czas został spędzony pożytecznie i wesoło. Kilka fotografii wykonanych przez uczestników spotkania zamieszczamy poniżej. Efekty ich samodzielnej pracy są zachęcające, oceńcie sami.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki”

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki”

 

04 lipca 2013 – wizyta w OSK SM „Podzamcze”

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Dyplom Honorowy KFK ZG PTTK

KFK Wałbrzych - Dyplom Honorowy KFK ZG PTTK

     W ramach projektu DLA NATURY, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży szkolnej biorących udział w wakacyjnych zajęciach z zakresu aktywnej edukacji ekologicznej, gościliśmy w Ośrodku Społeczno Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu i przeprowadziliśmy tam szkolenie z zakresu podstaw fotografii. Wierzymy, że przekazana wiedza będzie wsparciem dla uczestników i pozwoli szerzej spojrzeć na zagadnienia fotografii przyrody.

Nasze wsparcie ma pomóc uczestnikom projektu w przygotowaniach do udziału

w konkursie fotograficznym „UKRYTA NATURA”. Życzymy wszystkim sukcesu.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

KFK Wałbrzych - wizyta w OSK SM „Podzamcze”

 

30 czerwca 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Czerwca

     Zakończyliśmy konkurs fotograficzny "Fotografia Miesiąca Czerwca 2013". W konkursie brało udział 15 fotografii należących do 8 autorów. Na wszystkie fotografie w miesiącu czerwcu oddano 45 głosów. Zdecydowaną większością głosów wygrała fotografia Jurka Brożka.

Gratulujemy Jurkowi zajęcia 1-szego miejsca w konkursie Fotografia Miesiąca Czerwca.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Czerwca

 

Uwaga!!! Ze względu na okres wakacyjny, w miesiącach lipiec i sierpień, konkurs zostaje zawieszony. Wznowienie konkursu nastąpi 02 września 2013.

 

14 - 16 czerwca 2013 – Ogólnopolskie Forum Fotografii Krajoznawczej Chełmsko Śląskie

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Dyplom Honorowy KFK ZG PTTK

KFK Wałbrzych - Dyplom Honorowy KFK ZG PTTK

     Dwóch naszych członków uczestniczyło w Ogólnopolskim Forum Fotografii Krajoznawczej „Chełmsko Śląskie – 2013”, organizowanym przez KFK ZG PTTK i Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK. Na forum zaprezentowaliśmy pokaz multimedialny Tadeusza Rupocińskiego i Alka Ziółkowskiego zatytułowany „Boże Ciało Łowicz – 2012”.

 

Nasza Komisja została odznaczona Dyplomem Honorowym Komisji Fotografii

Krajoznawczej ZG PTTK za szczególny wkład w popularyzację i rozwójfotografii Krajoznawczej.

 

31 maja 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Maja

     W konkursie Fotografia Miesiąca Maja 2013 brało udział 12 fotografii należących do 7 autorów. Podczas całomiesięcznego głosowania oddano 54 głosy. Najwięcej głosów otrzymała fotografia o numerze 2, której autorem jest Marek Kosiński.

Gratulujemy Markowi zajęcia 1-szego miejsca w konkursie Fotografia Miesiąca Maja.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Maja

 

25 maja 2013 – druga wizyta KFK w Domu Dziecka „Catharina”

      W ramach projektu „Nowy rozdział Twojego życia”, realizowanego przez Fundację Spektra, gościliśmy już po raz drugi w Domu Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle. Spotkaliśmy się tam z młodzieżą realizując kolejny etap szkolenia fotograficznego. Przerobiliśmy pokrótce tematykę fotografii portretu i fotografii architektury. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne. Kilka fotografii wykonanych przez uczestników spotkanie zamieszczamy poniżej.

KFK Wałbrzych Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

 

30 kwietnia 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Kwietnia

     W konkursie fotograficznym "Fotografia Miesiąca Kwietnia" brało udział 8 fotografii należących do 6 autorów. Podczas całomiesięcznego głosowania oddano tylko 21 głosów. Najwięcej głosów otrzymała fotografia o numerze 6, której autorem jest Jerzy Brożek.

Gratulujemy naszemu koledze udanej fotografii i zajęcia 1-szego miejsca w konkursie Fotografia Miesiąca Kwietnia.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Kwietnia

 

27 kwietnia 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Książ”

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Plakat wystawy fotograficznej "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Plakat wystawy fotograficznej "KSIĄŻ"

     W sobotę, o godzinie 18.00, w Galerii GRAN Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Książ”. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem o czym świadczyła ilość przybyłych gości. Wśród zaproszonych znaleźli się: Wiceprezydent Miasta Wałbrzycha - Zygmunt Nowaczyk, Prezes Fundacja Daisy von Pless - Mateusz Mykytyszyn, Prezes PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej - Zofia Sikora, Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK - Jerzy Maciejewski. Autorami zdjęć

do wystawy byli (na zdjęciu poniżej od lewej strony): Tadeusz Rupociński, Waldemar Kałasznikow,
Piotr Strzelecki oraz Alek Ziółkowski który jednocześnie był kuratorem wystawy.

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

     Zamek Książ którego uroki prezentowane były na fotogramach nierozerwalnie związany jest z postacią Księżnej Dais. Staraniem Fundacji Księżnej Daisy von Pless, w 140 rocznicę jej urodzin oraz 70 rocznicę śmierci, Sejmik Województwa Dolnośląskiego ogłosił rok 2013 Rokiem Księżnej Daisy. Zorganizowana przez WOK i KFK wystawa wpisała się obchody roku poświęconego jej pamięci. Podczas wernisażu odbyła się projekcja filmu pt. „Daisy. Wspomnienie minionego świata” w reżyserii Marcina Bradke i Macieja Kieresa. Film wyprodukowany został przez Telewizję Polską (Wrocław) i Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu.

Sponsorami wystawy byli:

 • Pan Wojciech Pietruszka – właściciel firmy reklamowej „Punkt”
 • Panu Tadeusz Żabski - właściciel Spółki Węglowej „Tepal”

Patronat honorowy nad wystawą objęła Fundacja Księżnej Daisy von Pless.

Patronat medialny nad wystawą objął Tygodnik Wałbrzyski.

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

KFK Wałbrzych - Wystawa fotograficzna "KSIĄŻ"

 

20 kwietnia 2013 – wizyta KFK w Domu Dziecka „Catharina”

     W ramach projektu „Nowy rozdział Twojego życia” realizowanego przez Fundację Spektra gościliśmy w Domu Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle. Spotkaliśmy się tam z młodzieżą w przedziale wiekowym 16-18 lat. Podczas wizyty przybliżyliśmy im tajniki współczesnej fotografii cyfrowej. Rozmawialiśmy z nimi na temat pasji fotografowania i wędrówek górskich, możliwości zarobkowania poprzez fotografię oraz zaprezentowaliśmy diaporamy cyfrowe wykonane prze naszych kolegów z KFK. Na koniec spotkania, z wykonywanych na bieżąco przez Jurka Brożka zdjęć, powstała prezentacja którą potem wyświetliliśmy na ekranie. Zainteresowanie tematem fotografii, wśród podopiecznych Domu Dziecka „Catharina”, okazało się bardzo duże i dlatego też ponownie spotkamy się tam z młodzieżą w miesiącu maju.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

KFK Wałbrzych - Wizyta w Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle

 

31 marca 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Marca

     W konkursie Fotografia Miesiąca Marca brało udział 11 fotografii należących do 7 autorów. Podczas całomiesięcznego głosowania oddano tylko 35 głosów. Najwięcej głosów otrzymała fotografia o numerze 8, której autorem jest Piotr Chwaja.

Gratulujemy naszemu koledze udanej fotografii i zajęcia 1-szego miejsca w konkursie.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Marca

 

23 marca 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Stawy Milickie – Dolina Baryczy” w Boguszowie - Gorcach

     23 marca 2013, w Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach, odbyło się otwarcie poplenerowej wystawy „Stawy Milickie – Dolina Baryczy”. Otwarcie nastąpiło podczas inauguracji sezonu turystycznego 2013 „ IX Powitanie Wiosny z Enigmą”.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie w Boguszowie Gorcach

 

06 marca 2013 - I Spotkanie z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - I Spotkanie z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - I Spotkanie z Fotografią Krajoznawczą

     W dniu 6 marca do Ośrodka Społeczno-Kulturalnego Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu przybyło bardzo wielu zwolenników turystyki i fotografii krajoznawczej. Impreza zorganizowana przez Komisję Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej i Ośrodek Społeczno – Kulturalny SM Podzamcze, umożliwiła prezentację dorobku fotograficznego i audiowizualnego pasjonatów fotografii krajoznawczej.
Zaprezentowana została wystawa fotograficzna "Stawy Milickie - Dolina Baryczy",

której autorzy wykonywali swoje fotografie podczas pleneru w Rudzie Milickiej we wrześniu 2012 roku (Piotr Chwaja, Alicja Dąbrowska, Waldemar Kałasznikow, Teresa Kończak, Krystyna Kosińska, Marek Kosiński, Tadeusz Rupociński i Alek Ziółkowski).

 

     Pokazy diaporam zaprezentowali: Krystyna Kosińska - "Dostrzeżone w plenerze", Waldemar Kałasznikow - "Sudety", Kazimierz Masiuk - "Zimowa okolica Trójgarbu" oraz Krystyna Kuriata - "Osobliwości". Impreza wzbogacona była wystawą dokumentacji i fotografii ze zbiorów Ryszarda Maleszy, prezentujących historię działalności Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców PTTK O/Z Wałbrzyskiej.

 

     Dodatkowo, w ramach propagowania fotografii pamiątkowych, zorganizowano konkurs, w którym nagrodzeni zostali autorzy najciekawszych prac udostępnionych dla przybyłych gości. W konkursie wyróżnieni zostali: Tadeusz Rupociński oraz Krystyna i Marek Kosińscy.

 

     Impreza była okazją do wręczenia dyplomów i odznak m.in. osobom zaangażowanym w działalność Komisji Fotografii Krajoznawczej. Uhonorowani przyjęli dyplomy i odznaki z rąk Jerzego Maciejewskiego - Przewodniczącego Zarządu Głównego Komisji Fotografii Krajoznawczej oraz Zofii Sikory - Prezesa PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej.

 

DYPLOM HONOROWY „Za Pomoc i Współpracę” Zarządu Oddziału PTTK O/Z Wałbrzyskiej otrzymali:

 • "PUNKT" CENTRUM REKLAMY I DRUKU - Wojciech Pietruszka,
 • T-Best Michalak Grzegorz Michalak – nadruki reklamowe na odzieży,
 • Andrzej Kłos - informatyk administrujący naszą stroną internetową - www.kfk.walbrzych.pl.

 

DYPLOM HONOROWY PTTK Zarządu O/Z Wałbrzyskiej za wielkie zaangażowanie w pracę na rzecz Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK otrzymali:

 • Mirosław Michalak - wiceprzewodniczący KFK,
 • Rafał Ślipek - wiceprzewodniczący KFK.

 

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

KFK Wałbrzych - Zdjęcia z I Spotkania z Fotografią Krajoznawczą

 

28 lutego 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Lutego

     Zakończyliśmy konkurs „Fotografia Miesiąca Lutego 2013”. W konkursie brało udział 13 fotografii należących do 7 autorów. Na wszystkie fotografie w miesiącu lutym oddano 45 głosów. Najwięcej głosów otrzymała fotografia autorstwa Waldka Kałasznikowa.

Gratulujemy Waldkowi 1-szego miejsca w konkursie miesiąca.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Lutego

 

31 stycznia 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Stycznia

     Zakończyliśmy pierwszą w 2013 roku edycję konkursu Fotografia miesiąca. W konkursie brało udział 15 fotografii należących do 9 autorów. Na wszystkie fotografie w miesiącu styczniu oddano 53 głosy. Najwięcej głosów (18) otrzymała fotografia o numerze10, której autorem jest Waldemar Kałasznikow.

Gratulujemy Waldkowi po raz trzeci 1-szego miejsca w konkursie miesiąca.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Stycznia

 

19 stycznia 2013 – Poplenerowa wystawa fotografii „Dolina Baryczy – Stawy Milickie”

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

     W dniu 19 stycznia 2013, w Galerii GRAN Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Dolina Baryczy – Stawy Milickie”. Na wystawie zaprezentowano zdjęcia powstałe podczas pleneru fotograficznego zorganizowanego przez KFK w dniach 21-23 września 2012 roku w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”. W plenerze i wystawie wzięło udział 8 uczestników. Podczas wystawy, z rąk Przewodniczącego KFK Zarządu Głównego PTTK Pana Jerzego Maciejewskiego, zostały wręczone 5 członkom

naszego KFK odznaki Fotografii Krajoznawczej. Wernisaż uświetniły dwa pokazy slajdów autorstwa: Krystyny i Marka Kosińskich oraz Waldemara Kałasznikowa.

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

Autorzy wystawy poplenerowej „Dolina Baryczy – Stawy Milickie” (od lewej strony): Marek Kosiński, Alicja Dąbrowska, Teresa Kończyk, Krystyna Kosińska, Piotr Chwaja, Tadeusz Rupociński, Waldemar Kałasznikow oraz Alek Ziółkowski.

KFK Wałbrzych - Autorzy wystawy fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

Na fotografii od lewej strony stoją uhonorowani podczas wernisażu Popularną Odznaką Fotografii Krajoznawczej: Marek Kosiński, Alicja Dąbrowska, Przewodniczący KFK ZG PTTK Jerzy Maciejewski – który wręczył odznaki naszym koleżankom i kolegom, Krystyna Kosińska, Waldemar Kałasznikow oraz Rafał Ślipek który otrzymał brązową OFK.

KFK Wałbrzych - Wystawa fotografii "Dolina Baryczy - Stawy Milickie

 

11 stycznia 2013 – Szkoleniowe wyjście w plener „Zdjęcia nocne”

     Spotkaliśmy się o godzinie 16,30 na nieczynnym wiadukcie kolejowym, nad ulicą Wieniawskiego, obok Podzamcza. Korzystając z szybko zapadającego o tej porze roku zmierzchu, przeprowadziliśmy zajęcia z fotografii nocnej. Ćwiczenia praktyczne ze zdjęć nocnych cieszyły się dużym powodzeniem, dlatego też tego typu szkolenie zostanie przeprowadzone ponownie w niedalekiej przyszłości. Pomimo tego, że zdjęcia były realizowane z tego samego miejsca, to widać różnorodność w sposobie podejścia do zadanego tematu. Poniżej kilka fotografii z naszego wyjścia na zdjęcia nocne.

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

KFK Wałbrzych - styczniowy plener "Zdjęcia Nocne"

 

10 stycznia 2013 – Zebranie członków KFK

     Działalność KFK w nowym 2013 roku rozpoczęliśmy zebraniem z członkami KFK na którym zaprezentowany został plan działań Komisji na bieżący rok. Przedstawiliśmy tematy szkoleń z zakresu fotografii i realizacji diaporam cyfrowych, podaliśmy terminy i miejsca planowanych plenerów fotograficznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych. Zebranie odbyło się tradycyjnie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, ul. Broniewskiego 65A (Piaskowa Góra) o godzinie 18.00.

 


Aktualizacja: 10.01.2019 r. 01:00