Wydarzenia 2017 roku - archiwum

16 grudnia 2017 - wernisaż VII DOROCZNEJ WYSTWY FOTOGRAFII

     W Galerii na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż VII DOROCZNEJ WYSTAWY FOTOGRAFII członów Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK, zatytułowanej „IMPRESJE”.


     Aparat fotograficzny, służy fotografom jako narzędzie do przyglądania się światu. Jest to ogólny kanon fotografii krajoznawczej. Oglądając wystawę można zauważyć jednak jak dalece autorzy flirtują z ustalonymi zasadami aby nadać obrazowi własne piętno. Choć wystawa jest na dobrym poziomie artystycznym to po jej obejrzeniu pozostaje uczucie niedosytu. Być może to warunki galerii i złe oświetlenie nie pozwalają na właściwe oddanie niuansów prac i wydobycie nastroju wewnętrznego światła obrazu.


     Podczas uroczystości otwarcia kol. Jan Niewczas Prezes Oddziału PTTK im. Ziemi Wałbrzyskiej wręczył Tadeuszowi Rupocińskiemu, członkowi KFK, Złotą Honorową Odznakę PTTK, a Markowi Kosińskiemu i Waldemarowi Kałasznikowi Dolnośląską Honorową Odznaką PTTK. Jest to uhonorowanie ich zaangażowania w rozwój fotografii krajoznawczej. Przewodniczący KFK ZG PTTK kol. Jerzy Maciejewski uhonorował Tadeusza Rupocińskiego Srebrną Odznaką Fotografa Krajoznawcy a Danuta Kałasznikow otrzymała Odznakę Fotografa Krajoznawcy w stopniu brązowym.


     Podziękowaliśmy również naszym sponsorom Mirosławowi Michalakowi, Andrzejowi Kłosowi
i Grzegorzowi Michalakowi za sześcioletnią współpracę i wsparcie.


     Autorzy wystawy:
Jerzy Brożek, Halina Babicka, Piotr Chwaja, Jadwiga Łozińska, Danuta Kałasznikow, Waldemar Kałasznikow, Krystyna Kosińska, Marek Kosiński, Teresa Kończak, Jerzy Noszczyk, Wiesława Standzoń, Piotr Sadoczyński, Andrzej Staniewicz, Lucyna Śmigielska, Klaudia Rosicka, Tadeusz Rupociński, Barbara Ziółkowska, Alek Ziółkowski.

wernisaż VII DOROCZNEJ WYSTWY FOTOGRAFII

 

28 października 2017 - Wernisaż wystawy Andrzeja Staniewicza
pt. „Pejzaż horyzontalny”

     W gościnnych murach Starej Kopalni w Galerii na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Staniewicza pt. "Pejzaż Horyzontalny". W trakcie uroczystego otwarcia Waldemar Kałasznikow, członek Terenowego Referatu Weryfikacyjnego wręczył autorowi wystawy oraz Piotrowi Sadoczyńskiemu Popularną Odznakę Fotografa Krajoznawcy za dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie fotografii krajoznawczej.


     Andrzej Staniewicz, członek Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK, zaprezentował zdjęcia, która powstały w ciągu dwóch ostatnich lat. Oprócz niebanalnego podejścia do tematu pejzażu jako takiego, ważny jest rozmiar zdjęć. Autor postanowił zaprezentować swoje zdjęcia w formacie 70 x 100 cm, co niewątpliwie podkreśliło walory zdjęć. Andrzej namalował pejzaż niczym Vivaldi swoje cztery pory roku. Mamy tutaj ziejące chłodem zdjęcia zimowe, piękne zachody słońca oraz fotografie pełne ciepłych barw. Autor przygląda się światu zarówno z bliskiej jak i dalekiej perspektywy, gdzie detale krajobrazu wtapiają się w tło tworząc przepiękną, wymowną całość. Piękno przyrody ponad wszystko. Fotografie Andrzeja są niezwykle malarskie, przepuszczone przez wrażliwość autora, bacznego obserwatora otaczającego nas świata. Zdjęcia nie mają tytułów ale dzięki temu obserwator może je interpretować na miarę swojej wyobraźni i wrażliwości. Niektóre z nich mogłyby być ilustracjami do mrocznych powieści lub książek przyrodniczych. Dzięki nowoczesnej technologii druku cyfrowego, możemy oglądać na wystawie prace doskonałej jakości także pod względem technicznym.


     Otwarcie wystawy przebiegało w miłej, przyjaznej atmosferze goście bez końca analizowali zdjęcia i zadawali mnóstwo pytań autorowi, który niestrudzenie na nie odpowiadał. Dyskusje na temat zaprezentowanych zdjęć nie miały końca i goście niechętnie opuścili galerię. Całość tego wydarzenia dopełnił wspaniały catering, bez którego nie może się obejść żaden wernisaż KFK. Rozmowy o niełatwej sztuce fotografii toczyły się więc w kuluarach przy lampce wina i z pyszna tartinką.

Klaudia Rosicka

Wernisaż wystawy Andrzeja Staniewicza

 

5 października 2017 - Otwarcie wystawy poplenerowej "Bieszczady"

     Materiał zdjęciowy powstał podczas siedmiodniowego pleneru fotograficznego członków i sympatyków Komisji Fotografii Krajoznawczej Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej. Wystawę pt. „Bieszczady” można oglądać od 4 do 13 października w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.


     Do świata oczywistego piękna, bezkresnego pejzażu utrzymanego w kolorach brązu zapraszają autorzy zdjęć: Halina Babicka, Renia Kończak, Krystyna Kosińska, Anna Sroka, Wiesława Standzoń, Lucyna Śmigielska, Barbara Ziółkowska, Marek Kosiński, Jerzy Noszczyk, Andrzej Staniewicz i Alek Ziółkowski oraz zaproszeni goście z Niemiec Krystyna Peczyńska i Krzysztof Peczyński.

Galeria Bieszczady 2017 - Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK

 

23 września 2017 – Otwarcie wystawy Biennale KFK Wałbrzych 2017

Otwarcie wystawy Biennale 2017

Spółka SENIKOM sponsor Biennale 2017

 

10 - 16 wrzesnia 2017 - Plener fotograficzny "Bieszczady"

     Zgodnie z coroczną tradycją tym razem ekipa KFK PTTK zawędrowała w południowo wschodnią część kraju w pasmo gór przygranicznych - Bieszczady.


Bazą wypadową uczestników były Ustrzyki Górne skąd każdego ranka wyposażeni w sprzęt turystyczno - fotograficzny udawali się na planowany szlak.


Pogoda i humory dopisywały znakomicie nawet w dzień, w którym silne wiatry, słońce i wędrujące chmury powodowały, że zbocza i szczyty gór dynamicznie zmieniały swoje ubarwienia.


Jeden dzień uczestnicy pleneru przeznaczyli na zwiedzanie licznie występujących w tym rejonie starodawnych cerkwi, których położenie i architektura niejednokrotnie zapierały dech w piersiach. Do zwiedzania zabytków nie zniechęcił fotografujących nawet siąpiący deszcz.


Plener w Bieszczadach był wyjątkowo udany, bieszczadzkie szlaki wymagają nie lada kondycji i wysiłku, ale w zamian za to oferują niepowtarzalne, zapadające na długo w pamięci widoki.


W plenerze udział wzięli członkowie i sympatycy KFK PTTK: Alek Ziółkowski, Barbara Ziółkowska, Marek Kosiński, Krystyna Kosińska, Halina Babicka, Renia Kończak, Wiesława Standzoń, Lucyna Śmigielska, Jerzy Noszczyk, Andrzej Staniewicz, Anna Sroka oraz zaproszeni goście z Niemiec, Krystyna i Krzysztof Peczyńscy.

Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK

 

7 września 2017 - Otwarcie wystawy poplenerowej
Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK

     Autorami zdjęć są: Tadeusz Rupociński, Marek Kosiński, Waldemar Kałasznikow, Andrzej Staniewicz i Alek Ziółkowski członkowie Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddz. Ziemi Wałbrzyskiej.


     Zdjęcia powstały podczas Ogólnopolskiego Forum Fotografii Krajoznawczej, trzydniowego pleneru kadry instruktorskiej PTTK z całego kraju, a wydarzenie miało miejsce w Elblągu w dniach 23 do 25 czerwca 2017 r. Organizatorem, jak co roku, była Komisja Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK, a realizatorem, Klub Fotograficzny PTTK przy Oddziale Ziemi Elbląskiej. Ciężar programowy przyjął na siebie kol. Henryk Myśliński.


     Na wystawę wybrano 37 zdjęć obrazujących bardzo osobiste podejście autorów do tematu architektury i pejzażu.


     Wystawę oglądać można w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury do 31 września 2017 r.

KFK Wałbrzych - Wernisaż wystawy Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK

KFK Wałbrzych - Wernisaż wystawy Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK

 

23 - 25 czerwca 2017 - Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK

     Tym razem kolejne doroczne spotkanie Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK z fotografami krajoznawcami z terenu Polski, zostało zorganizowane w Elblągu. Realizatorem przedsięwzięcia był Klub Fotograficzny PTTK przy Oddziale Ziemi Elbląskiej, a ciężar programowy przyjął na siebie kol. Henryk Myśliński.

W Forum wzięło udział 52 przedstawicieli terenowych KFK i klubów fotograficznych. Program Forum zawierał udział w plenerach fotograficznych, które między innymi realizowane były na terenie pięknie odrestaurowanej Elbląskiej Starówki. Autokarem objechaliśmy również najciekawsze miejsca Wysoczyzny Elbląskiej oraz Żuław Elbląskich. Zwiedziliśmy m.in. Frombork, Malbork, Raczki Elbląskie.

     W części dyskusyjnej Forum rozmawialiśmy o realizacji bieżących zadań i planach Komisji Fotografii Krajoznawczej na nadchodzący rok. Odbyła się również prezentacja kandydatów na stopień Instruktora Fotografii Krajoznawczej oraz głosowanie nad tymi kandydaturami.

     W ramach prezentacji diaporam, przygotowanych przez uczestników poszczególnych Komisji i Klubów FK zapoznaliśmy uczestników Forum z naszą działalnością, prezentując stronę internetową, kilka diaporam oraz zrealizowane filmiki typu Manekin Challenge.


     Kolega Alek Ziółkowski, przewodniczący naszej Komisji, za osiągnięcia na rzecz fotografii uhonorowany został Złotą Odznaką Fotografii Krajoznawczej w stopniu dużym.


     Komisję Fotografii Krajoznawczej przy Oddziale PTTK Ziemi Wałbrzyskiej reprezentowali na Forum koledzy: Tadeusz Rupociński, Marek Kosiński, Waldemar Kałasznikow, Andrzej Staniewicz i Alek Ziółkowski. Organizatorom serdecznie dziękujemy za trud organizacyjny, wspaniałą atmosferę i opiekę podczas kilku dniowego pobytu w kuszącym oko fotografów Elblągu.

Forum Fotografii Krajoznawczej PTTK

 

08-11 czerwca 2017 - Plener fotograficzny - Góry Stołowe

     Góry Stołowe to jedno z najpiękniejszych i najatrakcyjniejszych pasm górskich w Polsce. Ciągnie się ono od doliny Bystrzycy Dusznickiej na północnym zachodzie aż po rejon Mieroszowa i Krzeszowa. Łączna długość pasma to 42 km.

W Karłowie - malowniczo położonej wsi górskiej - tuż obok urzekających skupisk skalnych, spędziliśmy w gronie 18 członków i sympatyków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK cztery pracowite dni.
Zamieszczone poniżej zdjęcia dokumentują nasze zmagania.

Plener fotograficzny - Góry Stołowe

 

16 maja 2017 - Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Brożka
pt. „Pejzaż – przestrzeń fascynacji”

     W sali wystawowej Ośrodka Społeczno - Kulturalnego SM Podzamcze mieliśmy okazję zobaczyć kolejną wystawę wałbrzyskiego fotografa, członka Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK, Jerzego Brożka.
Jurek po raz kolejny zmierzył się z tematem krajobrazu. Tym razem potraktował go jako osobistą przestrzeń fascynacji. Jego obrazy skrywają w sobie wiele nieprzeniknionych tajemnic, osobistych przeżyć i emocji.
Autor nie po raz pierwszy udowadnia swój wysoki kunszt artystyczny. Jest to zapewne wynik jego ponad czterdziestoletniej fascynacji fotografią.
Za swoje osiągnięć w dziedzinie fotografii krajoznawczej został wyróżniony Brązową Odznaką Fotografa Krajoznawcy.


Uczestnikom wieczornego spotkania zaproponowaliśmy również pokaz fotografii reportażowej Gabrieli Janczak i Ryszarda Maleszy z wyprawy w Góry Pirin.

Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Brożka

 

29 kwietnia 2017 – Podsumowanie V OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU DIAPORAM I FOTOGRAFII CYFROWYCH PTTK

     W tym roku PRZEGLĄD o nieco zmienionej formule. Po raz pierwszy oficjalnie i w pełnym zakresie wydarzenie ogólnopolskie jednak dostępny tylko dla członków PTTK.

     Celem V Ogólnopolskiego Przeglądu Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK pt. "Byłem - Widziałem - Zdobyłem" jest rozbudzanie fotograficznej wrażliwości członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego oraz propagowanie fotografii krajoznawczej jako dziedziny sztuki oraz formy artystycznego wyrazu. Na konkurs, w dziale fotografia, wpłynęło 80 prac 24 autorów w 24 zintegrowanych zestawach.

W kategorii diaporamy organizatorzy przyjęli 12 pokazów autorskich.


Jury w składzie:

 1. Jerzy Maciejewski - Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 2. Krzysztof Maciejewski - Członek Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 3. Rafał Ślipek - fotograf, przedstawiciel Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury
 4. Alojzy Ziółkowski - Przewodniczący KFK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej PTTK
 5. Marek Kosiński - Wiceprzewodniczący KFK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej PTTK

przyznało następujące nagrody:


DZIAŁ FOTOGRAFIE CYFROWE

 • NAGRODĘ GŁÓWNĄ Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w postaci Statuetki Okolicznościowej Przeglądu otrzymał Kol. Mirosław Andrzejczak za zdjęcie pt. „Ogrodzieniec – 2014”.
 • Nagrodę Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej PTTK otrzymała Kol. Danuta Kałasznikow za zdjęcia pt. Wydmy, Łeba – 2017”.

DZIAŁ DIAPORAMY CYFROWE

 • NAGRODĘ GŁÓWNĄ Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK w postaci Statuetki Okolicznościowej Przeglądu otrzymał Kol. Waldemar Kałasznikow za pokaz pt. „Książański Park Krajobrazowy – portrety”.
 • nagrodę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury otrzymał Kol. Andrzej Staniewicz za pokaz pt. „Rezerwat Przyrody – Stawy Milickie”.
 • wyróżnienie specjalne otrzymał Kol. Piotr Sadoczyński za pokaz pt. „Karkonosze”.
 • Ponad to Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej ufundowała nagrodę w plebiscycie widza na najlepszą prezentowaną w ramach PRZEGLĄDU diaporamę i zgodnie z wyborem dokonanym przez fotografów krajoznawców otrzymała ją Kol. Krystyna Kosińska.

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i liczymy na udział w przyszłorocznej edycji PRZEGLĄDU.

KFK Wałbrzych - V OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD DIAPORAM I FOTOGRAFII CYFROWYCH PTTK


Autorzy zdjęć zakwalifikowanych do wystawy:

Alicja Niewczas, Krystyna Kuriata, Jerzy Noszczyk, Mirosław Andrzejczak, Alek Ziółkowski, Piotr Chwaja, Klaudia Rosicka, Justyna Wolanin, Krystyna Kosińska, Bruno Lipiński, Wiesława Standzoń, Danuta Kałasznikow, Waldemar Kałasznikow, Andrzej Staniewicz, Zygmunt Janukowicz, Jadwiga Łozińska, Jerzy Brożek, Teresa Kończak, Krzysztof Krystyniak, Lucyna Śmigielska, Marcin Kruszczyński, Marek Kosiński, Danuta Bembenik, Halina Babicka.


Autorzy diaporam zakwalifikowanych do prezentacji:

Roman Kucia, Piotr Chwaja, Tadeusz Łazarz, Maria Rusin, Krystyna Kosińska, Waldemar Kałasznikow, Justyna Wolanin, Stanisław Wolanin, Piotr Sadoczyński, Jerzy Noszczyk, Andrzej Staniewicz, Alek Ziółkowski.

 

W dniu 24 marca 2017 roku. Wspominaliśmy Kazia Masiuka

     W Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbył się wieczór wspomnień poświęcony Kaziowi Masiukowi wieloletniemu członkowi Komisji Fotografii Krajoznawcze PTTK. Wydarzenie nazwano „Dwa opowiadania”. W pierwszym opowiadaniu Kaziu przedstawiony został we wspomnieniach członków rodziny a w drugim opowiadaniu Kazia wspominali przyjaciele.


Przybyłych gości przywitał Prezes Spółdzielni Tadeusz Choczaj oraz Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, który wspominał Kazia jako człowieka z pasją - autora tysięcy zdjęć i setek filmów dokumentujących współczesne życie Wałbrzycha i regionu.


Członkowie rodziny Kazia opowiadali o jego zamiłowaniach, zainteresowanych a także jaki był oraz jakie tworzył i pielęgnował relacje z innymi. Przedstawione zostały diaporamy z wypowiedziami córek, wnuczki, wnuka oraz przybyłej na wydarzenie rodziny z Pabianic. Zaprezentowano zdjęcia z rodzinnego archiwum oraz wykonane przez Kazia w okresie kilkudziesięciu lat.


W drugim opowiadaniu Kazia wspominali: Krystyna Kuriata, Wanda Radłowska i Tadeusz Choczaj. Robert Radczak opowiedział o niezwykłej przyjaźni z Kaziem oraz kulisach realizacji filmu dokumentalnego „Ocalić od zapomnienia”.


Natomiast Małgorzata Wiłkomirska zaprezentowała dorobek twórczy Kazia oraz relację z obchodów Dnia Wałbrzyskiego Twórcy, podczas którego Kaziu uhonorowany został Nagrodą Rady Miejskiej za wieloletnie sporządzanie dokumentacji filmowej i fotograficznej obrazującej wydarzenia z życia naszego miasta. Wyemitowany został film z wypowiedzią Kazia po otrzymaniu nagrody.


Wydarzenie urozmaicono akcentem poetyckim – okolicznościowe wiersze o Kaziu przedstawili: Bolesław Brzuchacz, Adam Wolańczyk oraz Włodzimierz Palusko.


Wieczór wspomnień prowadziła Basia Ziółkowska, która po zakończeniu części multimedialnej zaprosiła gości na wystawę fotograficzną „Lepszy Wałbrzych - Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze” oraz przygotowany poczęstunek.


Współorganizatorami wydarzenia byli: Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej oraz członkowie rodziny Kazia, a w szczególności córki: Ania i Lilianna.

KFK Wałbrzych - Wieczór wspomnień Kazia Masiuka

 

4 marca 2017 - Wernisaż wystawy członkiń i sympatyczek KFK PTTK pt. "Świat z bliska"

     Podobno diabeł tkwi w szczegółach. Uczestniczki naszej wystawy jednak udowadniają, że w szczegółach można odnaleźć przede wszystkim piękno. Nieoczywisty czar przedmiotów codziennego użytku, istna feeria soczystych barw owoców i kwiatów, pospolite owady, które w powiększeniu przypominają raczej baśniowe stwory i istoty z kosmosu, witryny sklepowe przypominające dzieła sztuki nowoczesnej - tymi słowy kurator wystawy, Izabela Łaszewska - Mitręga zachęciła do obejrzenia wystawy.


     Wsłuchując się w opinie oglądających możemy mieć nadzieję, że wystawa będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem.


     Podczas otwarcia wystawy Renata Kończak, Lucyna Śmigielska, Jadwiga Łozińska i Wiesława Standzoń otrzymały Brązową Odznakę Fotografa Krajoznawcy a uroczystego wręczenia dokonał Jerzy Maciejewski Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK.


Autorki Wystawy:
Danuta Kałasznikow, Jadwiga Łozińska, Krystyna Kosińska, Lucyna Śmigielska, Małgorzata Majorowicz, Mariola Wronka, Monika Reczulska, Renata Kończak, Renata Jurkanis, Wiesława Standzoń, Izabela Łaszewska - Mitręga.

KFK Wałbrzych - Wernisaż wystawy "Świat z bliska"

KFK Wałbrzych - Wernisaż wystawy "Świat z bliska"

 

9 lutego 2017 – Nagroda specjalna dla Waldemara Kałasznikowa

     Członek naszej Komisji, Waldemar Kałasznikow, otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ Art Cafe POD PRETEKSTEM za trzykrotne zdobycie tytułu ZDJĘCIA MIESIĄCA.

Projekt realizowany był od stycznia do grudnia 2016 przez Stowarzyszenie Wałbrzyski Klub Fotograficzny oraz Foto Studio Pszczółkowski.
W dniu 21 stycznia 2017 roku w Art Cafe POD PRETEKSTEM odbyło się uroczyste otwarcie wystawy wszystkich prac utytułowanych Zdjęciem Miesiąca.
Wszystkim autorom gratulujemy.


KFK Wałbrzych - NAGRODA SPECJALNA Art Cafe POD PRETEKSTEM

 

Kalendarz imprez KFK PTTK na 2017 rok

 

 • Od stycznia do marca
  • 4 plenery fotograficzne pod nazwą "Fotograficzna zima w górach:"
   1. Ruprechticky Spicak i okolice Andrzejówki,
   2. Okolice Wielkiej Sowy,
   3. Lodospad w starym kamieniołomie w Głuszycy i okolice,
   4. Ostasz.
 • 21 stycznia
  • Wystawa autorska Andrzeja Bulika pt. "Koloryt ulicy" Galeria Multimedialna Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 • luty
  • Plener szkoleniowy w "Andrzejówce" (zdjęcia nocne). Termin uzależniony od pogody.
 • 11 marca
  • Wystawa zbiorowa członkiń i sympatyczek KFK PTTK, pt. "Świat z bliska" Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy KFK ZG PTTK
 • 29 kwietnia
  • Otwarcie wystawy i pokaz diaporam pokonkursowych V Ogólnopolski Przegląd Diaporam i fotografii cyfrowych PTTK
 • 13 maja
  • Wystawa fotograficzna Izabeli Łaszewskiej - Mitręgi i Dariusza Mitręgi, Galeria "Gran" Wałbrzyski Ośrodek Kultury
 • 18 maja
  • Wystawa autorska Jerzego Brożka, pt. "PEJZAŻ - przestrzeń fascynacji" Ośrodek Społeczno - Kulturalny SM Podzamcze
 • 8-11 czerwca
  • Wiosenny plener szkoleniowy Karłów, Góry Stołowe
 • 23 września
  • Podsumowanie Ogólnopolskiego II "Biennale Fotografii Krajoznawczej" WOK Piaskowa Góra Galeria "GRAN"
 • 11-17 września
  • Plener szkoleniowy "Bieszczady"
 • 28 października
  • Wystawa fotograficzna Waldemara Kałasznikowa WOK Piaskowa Góra Galeria "GRAN"
 • 9 grudnia
  • VI Doroczna Wystawa Fotografii Komisji Fotografii Krajoznawczej WOK Piaskowa Góra Galeria "GRAN". Patronat honorowy KFK ZG PTTK

 


Aktualizacja: 10.01.2019 r. 01:00