Wydarzenia 2018 roku - archiwum

8 grudnia 2018 - VIII Doroczna Wystawa Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK


     W dniu 8 grudnia 2018 roku w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury znajdującym się w Starej Kopani, w Galeria na Piętrze odbył się wernisaż VIII Dorocznej Wystawy Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK.


     Istnieje wiele definicji fotografii krajoznawczej, brzmiących mniej lub bardziej naukowo. Każdy kto używa aparatu fotograficznego ma własną formułę. Nie ma dwóch jednakowych fotografii tego samego miejsca, wydarzenia czy ludzi. Dlaczego? Każdy z nas jest inny i inaczej reaguje na otaczający nas świat, odbiera świat zewnętrzny subiektywnie, skrojony na miarę własnej wrażliwości, doświadczenia i zainteresowań. Łączy nas wspólny cel-dokumentowanie rzeczywistości.


     Oddajemy pod Państwa ocenę kolejną wystawę członków i sympatyków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK, amatorzy i profesjonaliści, początkujący i zaawansowani w sztuce fotografii, niestrudzenie tropią piękno ojczystej ziemi: zatrzymują w kadrze piękno przyrody, architektury oraz życie mieszkańców. Krzysztof Kąkolewski –znany , polski publicysta powiedział: ”Fotografia stanowi dokument zanurzenia ludzi w czasie.” Zatrzymajmy się więc i wejrzyjmy w ten świat widziany oczami ludzi, dokumentujących swoje podróże, wyprawy i plenery fotograficzne. Świat, który za jakiś czas będzie wyglądał zupełnie inaczej.


     Podczas uroczystego otwarcia wystawy członkowie KFK Krystyna Kosińska i Waldemar Kałasznikow zostali odznaczeni Brązową Honorową Odznaką PTTK za wkład w rozwój fotografii i społeczne zaangażowanie w działalność na rzecz Oddziału Wałbrzyskiego. Ponadto Krystyna Kosińska otrzymała Złotą Odznakę Fotografa Krajoznawcy za swoje osiągnięcia w dziedzinie fotografii krajoznawczej. Do grona odznaczonych dołączył również Kazimierz Szymela, który otrzymał Brązową Odznaką Fotografa Krajoznawcy. Ceremonii wręczenia odznaczeń dokonał Krzysztof Teper Wiceprezes Zarządu PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej.


Wszystkim odznaczonym członkom KFK gratulujemy.

Klaudia Rosicka

KFK Wałbrzych

KFK Wałbrzych22 listopada 2018 - Wystawa poplenerowa KFK - Park Narodowy Ujścia Warty


     Poznawanie tego, co nieznane, poszukiwanie czegoś, co unikatowe, obserwowanie i utrwalanie zjawisk przemijających w celu ich upamiętniania, to misja fotografów. Bawią się oni promieniami słońca, cieniem chmur, przejrzystością powietrza, ciemnością nocy, kolorami natury – czyli tym, co dla przeciętnego oka nie wydaje się szczególne.


     Dlatego należąc do społeczności fotograficznej, poszukując wyzwań dla naszych obiektywów, odwiedziliśmy Słońsk, będący naszą bazą wśród rozlewisk Warty, szlaków dzikiego ptactwa, wierzb rosochatych, kluczy żurawi i wszystkiego, co stanowi o niepowtarzalności i uroku tych miejsc.


     Każdego dnia ocieraliśmy się o wielowiekową, niemiecko – polską historię Słońska i okolic, dzięki znajomości z Panem Henrykiem Radowskim – rodowitym mieszkańcem tej miejscowości, znawcą historii całej okolicy, pełniącym zaszczytną funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Ptasiej. Dzięki Niemu, nasza wiedza o tamtejszym zamku Joannitów, kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, bogatym w historyczne pamiątki, młynie z XIX w., zachowanym w stanie używalności, Muzeum Pamiątek Regionalnych pozwoliła bardziej świadomie postrzegać fotografowane miejsca.


     Nie zapomnimy wspaniałej gościnności szczodrych gospodarzy w domu przy Puszkina. Każdy obiad to „kulinarna poezja”, uwieńczona bajecznym deserem.


     Chwytaliśmy ulotne chwile wschodu słońca i chylący się dzień wyznaczony czerwoną kulą, znikającą za horyzontem, przemierzając malowniczą lubuską krainę dzikiej przyrody na rowerach. To nie tylko atrakcja pobytu, ale też większe możliwości dotarcia tam gdzie czekały ciekawe kadry.


     Wrażenia każdego z nas – uczestnika pleneru, zatrzymane na fotografii chwile, utrwalone w trosce o ich przetrwanie, traktujemy jak trofea artystycznych zmagań z naturą podczas pracowitego i uroczego zarazem pleneru.

Jadwiga Łozińska

KFK Wałbrzych

KFK Wałbrzych27.10.2018 - Wernisaż wystawy Kazimierza Szymeli pt. "Święta Góra Grabarka"


     W Multimedialnej Galerii obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni odbył się wernisaż wystawy fotografii Kazimierza Szymeli pt "Święta Góra Grabarka". Kazimierz Szymela jest wyrazistym przykładem fotografa krajoznawcy, czego potwierdzenie mogliśmy znaleźć na zaprezentowanej wystawie, w której wrócił do materiału zdjęciowego z 1984 r.


     Reportaż powstał dokładnie 19 sierpnia1984 roku podczas Święta Przemienienia Pańskiego, najważniejszego wydarzenia religijnego Prawosławia w Polsce. Każdego roku właśnie tego dnia z całej Polski i nie tylko, schodzą się pielgrzymi przynosząc na wzgórze krzyże intencyjne. Jest to wydarzenie religijne i duchowe, a dla artysty fotografa wyzwanie w celu uchwycenia tych niepowtarzalnych emocji.


     Góra Grabarka położona jest obok wsi o tej samej nazwie w województwie podlaskim, powiecie siemiatyckim. Jest najważniejszym miejscem kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce.

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy Kazimierza Szymeli pt. "Święta Góra Grabarka"

19.10.2018 - Konferencja dla Kobiet "Środowisko a nowotwory"


     19 października 2018r. w Sali Balowej Zamku „Książ” odbyła się Konferencja dla Kobiet pt. „Środowisko a nowotwory” zorganizowana przez Stowarzyszenie Pro Femina, którego prezesem jest Pani Ewa Kwaśny.


     W organizacji ww. konferencji jednym z partnerów „Pro Feminy” była Komisja Fotografii Krajoznawczej O/PTTK w Wałbrzychu.


     Konferencja obejmowała wykłady prowadzone przez dr n. med. Romana Szełemeja, dr n. med. Pawła Pykę oraz dr n .med Andrzeja Szymczyka.


     Część artystyczna to pokaz mody firmy „Słowiański Jedwab” Estery Grabarczyk ilustrowany muzyką Vivaldiego i kwietnymi diaporamami 4 pory roku Krystyny Kosińskiej członka Komisji Fotografii Krajoznawczej O/PTTK w Wałbrzychu.


Wszyscy uczestnicy Konferencji otrzymali Kalendarz „Pro Feminy” na 2019 r., do którego zdjęcia wykonali członkowie Komisji Fotografii Krajoznawczej O/PTTK w Wałbrzychu: Kazimierz Szymela, Barbara Ziółkowska, Alek Ziółkowski, Andrzej Staniewicz, Piotr Sadoczyński, Krystyna Kuriata oraz Waldemar Kałasznikow.


Jedna z diaporam prezentowanych podczas pokazu mody.

KFK Wałbrzych - Konferencja dla Kobiet "Środowisko a nowotwory"

KFK Wałbrzych - Konferencja dla Kobiet "Środowisko a nowotwory"05.10.2018 – Otwarcie wystawy Danuty i Waldemara Kałasznikow pt. "2=1 dwie osoby jedna pasja"


     W Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu miłośnicy fotografii spotkali się na wernisażu wystawy fotograficznej „2=1”. Autorami fotografii są Danusia i Waldemar Kałasznikow – dwie osoby, które łączy jedna pasja. Pasja, która – jak wspominał Waldemar - pozwala zapomnieć o upływającym czasie, przebywać w miejscach, których bez fotografii nie zobaczylibyśmy, oglądać świat z innej perspektywy, inaczej postrzegać kolory czy temperaturę światła. Fotografie Danusi wykonane zostały podczas wędrówek i plenerów od Bałtyku po Bieszczady. Natomiast Waldemar zmierzył się z otwartą przestrzenią Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Danusia i Waldemar pracują według zasady prekursora fotografii Roberta Bressona „Fotografując staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył.”


     Podczas wydarzenia Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odebrał Medal PTTK „Za Pomoc i Współpracę” nadany Ośrodkowi Społeczno-Kulturalnemu przez Kapitułę Odznaczeń Zarządu Główny PTTK. Współorganizatorem wydarzenia była Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy Danuty i Waldemara Kałasznikow pt. "2=1 dwie osoby jedna pasja"

34.10.2018 - Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Kosińskiej pt. „Zawsze piękne”


     W Multimedialnej Galerii Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni odbył się kameralny wernisaż wystawy fotografii Krystyny Kosińskiej pt. „Zawsze piękne”, zorganizowany dla członków i sympatyków naszej Komisji Fotografii Krajoznawczej. Inspiracją artystyczną prezentowanych na wystawie fotografii były kwiaty, najpiękniejsze dzieła natury. Autorka przedstawiła je pokazując odmienne piękno ich poszczególnych faz rozwoju w różnych porach roku. Świadczy to o szczególnej wrażliwości i umiejętności dostrzegania ukrytego świata przyrody. Taka wizja autorki dodała atrakcyjności prezentowanej wystawie.

KFK Wałbrzych - Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Kosińskiej pt. „Zawsze piękne”

27 - 30.09.2018 - Plener szkoleniowy członków i sympatyków KFK w Parku Narodowym Ujścia Warty


     Tradycyjnie jesienią nasza KFK wyruszyła na plener fotograficzny, tym razem do Słońska w Ujściu Warty. 19 członków i sympatyków Komisji pieszo, rowerami i częściowo samochodami przeczesywała okolicę. Pogoda jak zawsze i tym razem nam dopisała. Fotograficzne niebo, mgiełki i poranny szron oraz piękne krajobrazy a także ciekawa flora i fauna Ujścia Warty były nam dane i zachęcały do fotograficznych wypraw. Jedzonko w bazie „cudo”, atmosfera wspaniała i tylko żal było wracać do domu oraz rozstawać się z plenerowym towarzystwem.

KFK Wałbrzych -plener szkoleniowy członków i sympatyków KFK w Parku Narodowym Ujścia Warty

22.06.2018 – Otwarcie poplenerowej wystawy „Czeskie Izery”


     W dniach od 31.05.2018 do 03.06.2018 zorganizowaliśmy dla członków i sympatyków KFK szkoleniowy plener fotograficzny. Plener odbył się w czeskich Izerach, z zakwaterowaniem w miejscowości Ferdinandov nieopodal Hejnic. Zdjęcia wykonane podczas tego pleneru zaprezentowaliśmy w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni. Kameralne otwarcie wystawy odbyło się w dniu 22.06.2018 roku o godz. 17:00

KFK Wałbrzych - poplenerowa wystawa "Czeskie Izery"

31.05.2018 - 03.06.2018 - szkoleniowy plener fotograficzny członków i sympatyków KFK w Hejnicach


     Inspiracją do organizacji wiosennego pleneru fotograficznego KFK PTTK Ziemi Wałbrzyskiej było piękno gór Izerskich, tym razem podziwiane od strony naszych, południowych sąsiadów. Bazą wypadową uczestników był pensjonat Hubert położony w miejscowości Ferdinandov nieopodal Hejnic. Najsłynniejszą budowlą Hejnic, od których rozpoczęliśmy zwiedzanie jest bazylika Nawiedzenia NMP z bogato zdobionym, barokowym wnętrzem. Obiekt dominujący nad miastem, wielokrotnie kusił fotografujących do wykonania zdjęć, ukazując z każdej strony interesujący widok. Górską wędrówkę rozpoczęliśmy od wejścia na Jizerę (1122 m n.p.m), do której prowadził malowniczy szlak z leśnym, iglastym drzewostanem przecinanym w niektórych miejscach górskimi potokami.

W drugim dniu pobytu obiektem turystycznych zmagań był Orzesznik (800 m n.p.m), który zdobyty został bez problemu przez kolegów i koleżanki, śmiałków oraz pretendujących do tych tytułów. W tym dniu udaliśmy się także do Stoplickiego Wodospadu, który zachwycił wszystkich niezwykłą urodą, a niektórym ulżył w trudach górskiej wędrówki przynosząc ulgę zmęczonym stopom. W kolejnym dniu pobytu uczestnicy udali się dalej stromo pod górę na punkt widokowy Frýdlantské cimbuří (albo Fridlanckie Baszty), a inni nienasyceni urokiem czeskich, starych domków zwiedzali okoliczne miejscowości w tym Biły Potok i uzdrowisko Łaźnie Libverda. Na zakończenie pleneru, wyjechaliśmy do Frydlandu by zwiedzić gotycki zamek i pałac przebudowany w okresie renesansu. Uwagę uczestników skupił także miejscowy browar oferujący bogatą gamę jasnych i ciemnych piw oraz inne, niespodziewane dla odwiedzających atrakcje, o których opowiedzieć mogą jednie panowie fotografowie.

Plener dostarczył nam wielu wrażeń turystyczno- poznawczych, wzbogacił wyobraźnię i zachęcił do nowych, fotograficznych wyzwań. W plenerze uczestniczyło 20 fotografów, członków i sympatyków KFK PTTK O/Z Wałbrzyskiej.
Zebrany materiał zdjęciowy zaprezentujemy 22 czerwca 2018 r. w Multimedialnej Galerii Obrazu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

KFK Wałbrzych - plener fotograficzny członków i sympatyków KFK w Hejnicach

23 maja - wernisaż wystawy „Osiedle Podzamcze - Inspiracje”


     W dniu 23 maja br. w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Osiedle Podzamcze- Inspiracje”. Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach Dni Podzamcza oraz obchodów 40-lecia SM Podzamcze. Zaprezentowane fotografie wykonane zostały w dzielnicy Podzamcze przez członków Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej.


     Prace obrazują specyfikę przestrzeni osiedlowej architektury będącą werbalnym zbiorem najciekawszych momentów wielopłaszczyznowej rzeczywistości. Wernisaż wzbogacony został prezentacjami diaporam Kazimierza Szymeli i przygotowanym przez Alka Ziółkowskiego na bazie archiwalnych fotografii dokumentujących powstawanie i rozwój osiedla. Podczas wydarzenia Krystyna Kuriata uhonorowana została Popularną Odznaką Fotografii Krajoznawczej.


     Autorami zdjęć prezentowanych na wystawie są: Kazimierz Szymela, Piotr Strzelecki, Mirosław Michalak, Danuta Kałasznikow, Jerzy Noszczyk, Klaudia Rosicka, Krystyna Kosińska, Waldemar Kałasznikow, Barbara Ziółkowska, Wiesława Standzoń, Marek Kosiński, Andrzej Staniewicz.

KFK Wałbrzych - Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK

KFK Wałbrzych - Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK28 kwietnia 2018 – Podsumowanie VI OGÓLNOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU DIAPORAM I FOTOGRAFII CYFROWYCH PTTK


     Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK pt. "Byłem - Widziałem - Zdobyłem" ma na celu rozbudzanie fotograficznej wrażliwości członków Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego oraz propagowanie fotografii krajoznawczej jako dziedziny sztuki oraz formy artystycznego wyrazu.


Organizatorzy zaprosili do udziału w Jury członków Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK oraz kustosza Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK.
Obrady Jury odbyły się online, na prostych zasadach. Wszyscy członkowie Jury otrzymali KARTY OCENY FOTOGRAFII i DIAPORAM oraz linki przekierowujące na dysk Google, na którym umieszczono wszystkie zdjęcia i diaporamy przesłane na Przegląd.
Każdy z Jurorów miał do dyspozycji 12 punktów, które mógł podzielić zgodnie z własną oceną. Wypełnione Karty wróciły do organizatorów, którzy dokonali podsumowania punktacji.
Zbiorczy wykaz ocen przesłano do Jurorów celem potwierdzenia zgodności. Wszystkie imienne KARTY OCEN jurorów oraz zestawienia zbiorcze oddanych głosów znajdują się do wglądu w Oddziale PTTK im. Ziemi Wałbrzyskiej.


Skład Jury:

 1. Jerzy Maciejewski - Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 2. Andrzej Kowol - Wiceprzewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 3. Krzysztof Maciejewski - Członek Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 4. Izabela Rucińska - Sekretarz Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 5. Inga Nowakowska - Członek Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 6. Barbara Polakowska - Członek Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK
 7. Paweł Wojtyczka - Kustosz Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK
 8. Sylweriusz Rudolf - Członek Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK

DZIAŁ FOTOGRAFII CYFROWEJ

 • NAGRODĘ GŁÓWNĄ ZG Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w postaci kamery cyfrowej GoPro otrzymał Kol. Marek Śliwiński za zestaw 4 zdjęć.
 • Nagrodę Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej PTTK w postaci statywu fotograficznego otrzymał Kol. Waldemar Kałasznikow za zestaw 4 zdjęć.

DZIAŁ DIAPORAMY CYFROWE

 • NAGRODĘ GŁÓWNĄ ZG Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w postaci kamery cyfrowej GoPro otrzymała Kol. Krystyna Kosińska za pokaz pt. „Zawsze piękne”.
 • nagrodę Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury otrzymał w postaci zegarka smartwatch Kol. Alojzy Ziółkowski za pokaz pt. „Mój zaczarowany las".
 • Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej i Wałbrzyski Ośrodek Kultury ufundowali nagrodę w plebiscycie widza za najlepszą prezentowaną w ramach PRZEGLĄDU diaporamę. Największą ilość głosów zdobył pokaz Kol. Krystyna Kosińska pt . "Zawsze Piękne"

Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i liczymy na udział w przyszłorocznej edycji Przeglądu.


Autorzy zdjęć:

Bożena Giorewa, Danuta Kałasznikow, Elżbieta Zbyszyńska, Henryk Myśliński, Janina Piechowiak, Janusz Piotrowski, Jerzy Brożek, Kazimierz Szymela, Krystyna Kuriata, Lidia Błaszczak, Magdalena Adamowska, Marek Śliwiński, Mirosław Andrzejczak, Piotr Chwaja, Renata Zięba, Roman Gagjew, Waldemar Kałasznikow, Zygmunt Janukowicz, Jadwiga Łozińska, Marek Kosiński, Krystyna Kosińska, Barbara Milaszkiewicz, Wiesława Standzoń, Danuta Bembernik, Klaudia Rosicka, Lucyna Śmigielska, Tadeusz Rupociński, Piotr Sadoczyński, Tadeusz Łazarz, Halina Babicka, Ewa Kras, Justyna Wolanin, Stanisław Wolanin, Rafał Łaszkiewicz, Krzysztof Madej, Dariusz Piłat, Marcin Kruszczyński, Alek Ziółkowski, Barbara Ziółkowska.


Autorzy diaporam:

Alek Ziółkowski, Krystyna Kuriata, Kazimierz Szymela, Magdalena Adamowska, Piotr Chwaja, Henryk Myśliński, Jerzy Noszczyk, Jerzy Brożek, Krystyna Kosińska, Janina Piechowiak, Janusz Piotrowski, Piotr Sadoczyński, Darek Piłat, Rafał Łaszkiewicz, Roman E. Grygiel, Justyna Wolanin, Stanisław Wolanin.

KFK Wałbrzych - Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK

KFK Wałbrzych - Przegląd Diaporam i Fotografii Cyfrowych PTTK


10 marca 2018 - Wernisaż wystawy członkiń i sympatyczek KFK PTTK pt. "Miasto z kobiecej perspektywy"


     W Galerii na Piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Starej Kopalni za sprawą fotografek z KFK panują "miejskie klimaty". Dziesięć pań zmierzyło się z miejskimi przestrzeniami próbując uchwycić własną wizję tego niezwykle intrygującego tematu. Czy znalazły własne odniesie, czy poradziły sobie z formą i światłem? Na ile potrafiły wczuć się w romantyczny klimat miejskich starówek i drapieżny pejzaż nowoczesnej architektury? Na te i wszystkie inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź po obejrzeniu wystawy.

Autorki: Halina Babicka, Danuta Kałasznikow, Krystyna Kosińska, Teresa Kończak, Jadwiga Łozińska, Klaudia Rosicka, Lucyna Śmigielska, Mariola Wronka, Wiesława Standzoń, Barbara Ziółkowska.


     Podczas uroczystego otwarcia wystawy Prezes PTTK Jan Niewczas i Jerzy Maciejewski Przewodniczący KFK ZG PTTK wręczyli Odznakę Fotografa Krajoznawcy Klaudii Rosickiej oraz dyplomy honorowe KFK ZG PTTK za wkład pracy w rozwój Fotografii Krajoznawczej Krystynie Kosińskiej, Wiesławie Standzoń, Jerzemu Brożkowi, Markowi Kosińskiemu i Waldemarowi Kałasznikow. Komisja Fotografii Krajoznawczej O/Z Wałbrzyskiej została uhonorowana tytułem honorowym ZASŁUŻONY DLA FOTOGRAFII KRAJOZNAWCZEJ.

KFK Wałbrzych - wernisaż wystawy "Miasto z kobieciej perspektywy"

KFK Wałbrzych - wernisaż wystawy "Miasto z kobieciej perspektywy"


4 lutego 2018 - Benefis Tadeusza Rupocińskiego

     W Galerii Chagalla, znajdującej się w Zamku Książ, 4 lutego 2018 r. odbyła się wystawa fotografii a w Sali Maksymiliana benefis Tadeusza Rupocińskiego. Tadeusz Rupociński to jeden z założycieli i aktywny działacz Komisji Fotografii Krajoznawczej przy Oddziale PTTK Ziemi Wałbrzyskiej, także wieloletni pracownik Filharmonii Sudeckiej, nauczyciel w szkole muzycznej, lutnik, działacz PTTK, podróżnik, rzeźbiarz, fotograf, członek Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego. Wyjątkowy człowiek wielu talentów i o wielu pasjach. Jako fotograf brał udział w licznych plenerach, wystawach zbiorowych, miał też wiele wystaw indywidualnych, na których prezentował swoje niezwykle interesujące prace, za które był wielokrotnie nagradzany. Podczas uroczystości nie zabrakło wielu ciepłych słów, gratulacji i podziękowań dla Tadeusza, a uczestnicy benefisu mogli podziwiać 62 jego prace w ramach zorganizowanej z tej okazji wystawy zatytułowanej „Życie wśród ludzi”. Tadeuszu, chapeau bas.

Benefis Tadeusza RupocińskiegoAktualizacja: 10.01.2019 r. 01:00