Wydarzenia 2014 roku - KFK Wałbrzych Oddział PTTK Wałbrzych

 

 

Wydarzenia 2014 roku - archiwum - strona 1

 

31 grudnia 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Grudnia

     Zakończyliśmy ostatnie głosowanie w starym 2014 roku. W konkursie Fotografia Miesiąca Grudnia brało udział 7 autorów. Zgłosili oni łącznie11 fotografii na które oddano 48 głosów. Najwięcej głosów otrzymała fotografia Izy. Gratulujemy Izie, po raz kolejny, zdobycia 1-szego miejsca.

KFK Wałbrzych  - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Grudnia

 

10 grudnia 2014 - wernisaż IV DOROCZNEJ WYSTWY FOTOGRAFII

     W Galerii „GRAN” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż IV DOROCZNEJ WYSTAWY FOTOGRAFII członów Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK pt. „IMPRESJE”.
Część oficjalną uświetnił retrospektywny pokaz diaporamy podsumowujący działania Komisji w 2014 r. Pokaz przygotował Marek Kosiński. Podczas otwarcia, Jerzy Maciejewski Przewodniczący Komisji Fotografii Krajoznawczej ZG PTTK wręczył odznaki Fotografii Krajoznawczej.
Popularną Odznakę Fotografii Krajoznawczej otrzymali: Wiesława Standzoń, Izabela Łaszewska – Mitręga, Anna Podlewska, Stefan Okoniewski, Dariusz Piłat, Dariusz Mitręga, a Brązową OFK otrzymał Piotr Chwaja.

 

Autorzy wystawy: Halina Babicka, Iza Łaszewska-Mitręga, Justyna Drapała, Alicja Dąbrowska, Mariola Wronka, Krystyna Kosińska, Jadwiga Łozińska, Wiesława Standzoń, Anna Podlewska, Darek Mitręga, Waldemar Kałasznikow, Jerzy Noszczyk, Piotr Chwaja, Jerzy Brożek, Stefan Okoniewski, Marek Kosiński, Dariusz Piłat, Rafał Ślipek, Tadeusz Rupociński, Kazimierz Masiuk, Alek Ziółkowski.

KFK Wałbrzych - wernisaż IV Dorocznej Wystawy Fotografii

 

30 listopada 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Listopada

     Zakończyliśmy głosowanie w kolejnej edycji Fotografia Miesiąca. W listopadowym konkursie, brało udział 11 autorów. Zgłosili oni łącznie16 fotografii. W konkursie oddano 69 głosów. Od początku głosowania w czołówce utrzymywały się zdjęcia trzech autorów: Izy i Darka Mitręgów oraz Jurka Brożka. Ostatecznie w listopadowym konkursie pierwsze miejsce, jednakową ilością głosów zdobyły zdjęcia autorstwa małżeńskiego duetu. Gratulujemy Izie i Darkowi równorzędnego zdobycia 1-szego miejsca.

KFK Wałbrzych  - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca KFK Wałbrzych  - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

 

27 listopada 2014 - wernisaż wystawy MULTIMEDIALNA KULTURA

     W nowej siedzibie WOK w Starej Kopalni odbył się niezwykły wernisaż wystawy fotograficznej „Multimedialna kultura: Wałbrzych i Hradec Kralove”. Za pomocą komunikatora i kamery połączono się na żywo z czeskim partnerem tego projektu. Wystawa jest plonem polsko – czeskiego projektu, realizowanego przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Adalbertinum.
Na wystawie prezentowane były prace 15 wałbrzyskich fotografów w tym 9 członków KFK, a zdjęcia powstały podczas naszego trzydniowego pobytu na plenerze w Hradec Kralove.
Komisję Fotografii Krajoznawczej reprezentowali: Jerzy Brożek, Iza Łaszewska-Mitręga, Darek Mitręga, Piotr Chwaja, Jerzy Noszczyk, Justyna Drapała, Waldemar Kałasznikow, Tadeusz Rupociński, Alek Ziółkowski.

KFK Wałbrzych - wernisaż wystawy MULTIMEDIALNA KULTURA

 

31 października 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Października

     Zakończyliśmy głosowanie w kolejnej edycji Fotografia Miesiąca. W październikowym konkursie, brało udział 9 autorów. Zgłosili oni łącznie12 fotografii. W konkursie oddano 46 głosów. Znaczną przewagą głosów wygrała fotografia o numerze 6, której autorem jest Krysia Kosińska. Gratulujemy Krysi zajęcia 1-go miejsca.

KFK Wałbrzych  - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

 

18 października 2014 – plener „WAŁBRZYCH WIECZOROWĄ PORĄ”

     Jest to kolejne przedsięwzięcie Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK zmierzające do fotograficznego dokumentowania naszego miasta. Po krótkim szkoleniu z zakresu fotografowania na długich czasach ekspozycji i omówieniu programu do manualnego doboru parametrów ekspozycji, pełni artystycznych pomysłów, ruszyliśmy do pracy. Tym razem celem naszego artystycznego działania stał się nowo wyremontowany pl. Magistracki. W plenerze wzięło udział 7 członków Komisji.

KFK Wałbrzych - plener "Wałbrzych Wieczorową Porą"

 

30 września 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Września

     Zakończyliśmy głosowanie w kolejnej edycji Fotografia Miesiąca. We wrześniowym konkursie, brało udział 7 autorów. Zgłosili oni łącznie11 fotografii. W konkursie oddano 45 głosów. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 10, której autorem jest Darek Mitręga. Gratulujemy Darkowi zajęcia 1-go miejsca.

KFK Wałbrzych  - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca

26 – 28 wrzesień 2014 r. Wizyta w Hradec Králové

     15 wałbrzyskich fotografów w tym 9 członków KFK z wizytą w Hradec Králové. To część wspólnego polsko – czeskiego projektu, realizowanego przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Adalbertinum. Na organizację wydarzenia powyższe instytucje pozyskały środki z Unii Europejskiej. W ubiegły weekend, w Wałbrzychu gościliśmy czeskich fotografów. Nasi sąsiedzi nie kryli zachwytu uczestnicząc w plenerze obejmującym Zamek Książ i Palmiarnię oraz architekturę Śródmieścia i Szczawna Zdroju. Efektem obu plenerów, będą wystawy. WOK zaprezentuje autorów czeskich w nowej siedzibie w Starej Kopalni. Adalbertinum, partner czeski, wałbrzyskich autorów w Hradec Králové. Podczas wernisażu za pomocą komunikatora i kamery połączymy się z partnerem czeskim, który w tym samym czasie otworzy swoją wystawę. Jednocześnie będziemy w Wałbrzychu i Hradec Králové.

 

18 – 21 września 2014 - szkoleniowy plener fotograficzny w Górach Bialskich i Złotych

     W Balicach, w Domu Gościnnym „U Majów”, nasza dwunastoosobowa grupa spędziła 4 pracowite dni. Pod okiem naszych liderów szlifowaliśmy umiejętności, wzmagając się trudnym tworzywem jakim jest fotografia krajoznawcza. Dobre warunki pogodowe sprzyjały wyprawom w góry i fotografowaniu.

 

30 czerwca 2014 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Czerwca

     W czerwcowej edycji konkursu Fotografia Miesiąca, brało udział 9 autorów. Zgłosili oni łącznie12 fotografii. W konkursie oddano 97 głosów. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 2, której autorem jest - Ania Podlewska!!! Gratulujemy Ani po raz czwarty, zajęcia 1-go miejsca!!! Przypominamy, że Ania zajęła również 1-sze miejsce w konkursie marcowym, kwietniowym oraz majowym.

KFK Wałbrzych  - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca


Uwaga! W miesiącach lipiec i sierpień konkurs „Fotografia Miesiąca” z powodu okresu wakacyjnego zostaje zawieszony. Wznowienie konkursu nastąpi 01 września 2014 roku.

 

05 czerwca 2014 – wernisaż wystawy fotograficznej Krystyny Kosińskiej
"Tajemniczy Ogród"

     Wyjątkowo w czwartek i wyjątkowo w Galerii „48” w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Białym Kamieniu, odbyło się o godzinie 18.00 otwarcie autorskiej wystawy Krystyny Kosińskiej. Zaprezentowana wystawa nosi tytuł „Tajemniczy Ogród” i można ją oglądać do 23 lipca 2014 roku.

     Krystyna Kosińska od 2012 roku związana jest z Komisją Fotografii Krajoznawczej przy Oddziale PTTK Ziemi Wałbrzyskiej. Aktywnie uczestniczy w szkoleniach oraz organizowanych plenerach fotograficznych. Posiada brązową Odznakę Fotografii Krajoznawczej PTTK. Uczestniczy we wszystkich zbiorowych wystawach organizowanych przez komisję. „Tajemniczy Ogród” jest jej pierwszą indywidualną wystawą w której odsłania przed nami ciekawe spojrzenie na motyw fotograficzny który stanowią kwiaty.
Na temat prezentowanej na wystawie fotografii można napisać wiele słów. Jednak najlepszym recenzentem wystawy są prezentowane tam fotografie. Zapraszamy do ich obejrzenia.

KFK Wałbrzych - Galeria "Tajemniczy ogród"

KFK Wałbrzych - Galeria "Tajemniczy ogród"

 

 

Aktualizacja: 12.12.2018 r. 13:43

Plan 2018 Biennale Biennale Forum Fotografii Krajoznawczej Galeria abcfolio Odznaka Film

Sponsorzy strony

TOPKoszulki T-BEST

Realizacja i aktualizacja strony:

Andrzej Kłos

Mirosław Michalak

Nasi partnerzy

PTTK o/Wałbrzych WOK OSK WEB-Strony.pl ECRAORGPL