Archiwum wydarzeń 2013 - KFK Wałbrzych Oddział PTTK Wałbrzych

 

Wydarzenia 2013 roku - archiwum - strona 1

 

 

31 grudnia 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Grudnia

     W ostatnim miesiącu 2013 roku, w Konkursie Fotografia Miesiąca Grudnia, brało udział 11 fotografii należących do 7 autorów. Na wszystkie fotografie oddano 63 głosy. Większością głosów wygrała fotografia Mirka Michalaka. Autor bardzo dziękuje wszystkim którzy oddali głosy na jego fotografię.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Grudnia

 

20 grudnia 2013 – opłatkowe spotkanie KFK

     Za kilka dni Boże Narodzenie, spędzimy w rodzinnym gronie. Będąc wierni tej tradycji, jako „rodzina fotograficzna”, spotkaliśmy się by złożyć sobie nawzajem życzenia, podzielić się opłatkiem i zjeść wspólną „wigilijną kolację”.

wigilia 2013

 

 

07 grudnia 2013 – III Doroczna Wystawa Fotografii KFK „Impresje”

     Podsumowaniem działań fotograficznych za trzeci rok działalności KFK jest nasza III Doroczna Wystawa pt. „Impresje”. Otwarcie wystawy odbyło się w dniu 07 grudnia 2013 roku w Galerii „Gran” w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze. W wystawie udział wzięło 19 członków KFK: Piotr Chwaja, Alicja Dąbrowska, Waldemar Kałasznikow, Teresa Kończak, Krystyna Kosińska, Marek Kosiński, Barbara Kozłowska, Jadwiga Łozińska, Kazimierz Masiuk, Mirosław Michalak, Anna Mokrzycka, Jerzy Noszczyk, Stefan Okoniewski, Dariusz Piłat, Tadeusz Rupociński, Zofia Sikora, Rafał Ślipek, Maria Wronka oraz Alek Ziółkowski.

KFK Wałbrzych - III Doroczna Wystawa KFK

Na fotografii autorzy prac prezentowanych na wystawie.

Podczas wernisażu, z rąk Pani Zofii Sikory - Prezes PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, naszym członkom KFK zostały wręczone odznaczenia:

 • Brązowa Honorowa Odznaka PTTK została przyznana Alkowi Ziółkowskiemu.
 • Brązowe Odznaki Fotografii Krajoznawczej zostały przyznane: Alicji Dąbrowskiej, Krystynie Kosińskiej, Markowi Kosińskiemu oraz Tadeuszowi Rupocińskiemu.
 • Popularną Odznakę Fotografii Krajoznawczej otrzymał Jerzy Noszczyk.

     W ramach III Dorocznej Wystawy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą diaporamę cyfrową (prezentację multimedialną). Na konkurs organizowany pt. „Byłem – Widziałem -Zdobyłem” zgłoszonych zostało 8 diaporam. Po ich obejrzeniu, w wyniku głosowania publiczności, wyłonione zostały 3 najlepsze diaporamy cyfrowe. Fundatorami nagród był Wałbrzyski Ośrodek Kultury oraz Oddział PTTK w Wałbrzychu.

W konkursie zwyciężyli:

 • I miejsce - Iza i Darek Mitręga – autorzy diaporamy pt. „Byłem – Widziałem - Zdobyłem”,
  (głosów 20)
 • II miejsce - Rafał Ślipek – autor diaporamy pt. „Tatry ciąg dalszy nastąpił”, (głosów 15)
 • III miejsce - Piotr Chwaja – autor diaporamy pt. „Plecak, góry i my”, (głosów 14)

 

Poniżej prezentujemy zwycięskie diaporamy w kolejności zajętych miejsc.

Zapraszamy do oglądania...

 

 

 

30 listopada 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Listopada

     W konkursie Fotografia Miesiąca Listopada 2013 brało udział 10 fotografii należących do 6 autorów. W konkursie oddano 30 głosów. Najwięcej otrzymała fotografia o numerze 5, której autorem jest Mirek Michalak.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Listopada

 

09 listopada 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Krzyże i Kapliczki Przydrożne”

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - List gratulacyjny dla Alka Ziółkowskiego

KFK Wałbrzych - List gratulacyjny dla Alka Ziółkowskiego

     W sobotę, 09 listopada 2013 roku, o godzinie 18,00 w „Galerii Gran” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Wałbrzychu, ul. Broniewskiego 65a, odbyło się otwarcie indywidualnej wystawy fotograficznej do której autorem zdjęć jest Alek Ziółkowski. Wystawa nosi tytuł „Krzyże i Kapliczki Przydrożne”.

 

Na otwarcie przybyło wielu gości. Niespodzianką dla autora były życzenia jakie otrzymał z okazji 40-lecia swojej działalności artystycznej. W otwarciu wystawy uczestniczyli i Alkowi życzenia składali między innymi:

 

 • Zygmunt Nowaczyk - Prezydent Miasta Wałbrzycha – który odczytał i wręczył Alkowi list gratulacyjny.
 • Adam Wolańczyk – nestor wałbrzyskich aktorów – który wygłosił tekst o pięknie swoich rodzinnych stron i zaprosił tam Alka na indywidualny plener.
 • Ela Rosicka - która napisała i powiedziała wiersz pod tytułem „A+B” (wiersz o Alku i jego żonie Basi). Do wiersza akompaniował jej na fortepianie Piotr Woźnikowski, który w dalszej części uroczystości zagrał swój własny utwór.
 • Zofia Sikora - Prezes Oddziału PTTK Ziemi Wałbrzyskiej wraz Wiceprezesem Arturem Ciempą oraz Kierownikiem biura PTTK Wiesią Standzoń.
 • Joanna Kakuba - Kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
 • Jerzy Maciejewski - Przewodniczący Zarządu Głównego PTTK Komisji Fotografii Krajoznawczej.
 • Koleżanki i koledzy z Komisji Fotografii Krajoznawczej oddziału PTTK w Wałbrzychu.
 • I wielu innych przybyłych gości.

Wystawę „Krzyże i Kapliczki Przydrożne” można oglądać do końca miesiąca listopada.

Serdecznie zapraszamy!

Krzyże i Kapliczki

 

 

8 listopada 2013 r. Kolejna odsłona wystawy „Książ”

     Wystawa ta miała już swoją pierwszą odsłonę w kwietniu tego roku w Galerii GRAN w WOK, następnie w październiku prezentowaliśmy ją w Dolnośląskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wałbrzychu. Kolejny raz wystawę pt. „Książ” zaprezentowaliśmy w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezes PTTK Oddziału Ziemi Wałbrzyskiej - Zofia Sikora oraz Prezes Fundacji Daisy von Pless - Mateusz Mykytyszyn.

     Na otwarcie przyszła spora grupa mieszkańców Świebodzic żywo zainteresowanych historią zamku Książ. Wystawa wpisała się w obchody roku poświęconego pamięci Księżnej Daisy . Podczas wernisażu odbyła się projekcja filmu pt. „Daisy. Wspomnienie minionego świata” w reżyserii Marcina Bradke i Macieja Kieresa. Autorami zdjęć do wystawy są: Tadeusz Rupociński, Waldemar Kałasznikow, Piotr Strzelecki oraz Alek Ziółkowski.

 

31 października 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Października

     W konkursie Fotografia Miesiąca Październik 2013 brało udział 12 fotografii należących do 8 autorów. Na wszystkie zdjęcia w miesiącu październiku oddano 52 głosy. Tym razem wygrała fotografia Marka Kosińskiego. Gratulujemy Markowi zwycięstwa w miesiącu październiku.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Października

 

26 – 27 października 2013 r. Jesienny plener fotograficzny w Karłowie

      Miesiąc po plenerze fotograficznym w Babiogórskim Parku Krajobrazowym zorganizowaliśmy plener w Parku Narodowym Gór Stołowych. W plenerze uczestniczyło 12 członków i sympatyków KFK. Ponownie dopisała nam ładna jesienna pogoda. Sprzyjała fotografowaniu oraz wędrówkom po Szczelińcu, Białych Skałach, Pasterce i okolicznych sawannach. Kilka migawek z pleneru prezentujemy poniżej.

 

12 października 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Za Oślą Bramą”

     W sobotę 12 października 2013 r. o godz. 18,00 w Galerii GRAN Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, została otwarta wystawa fotografii Tadeusza Rupocińskiego. Prezentowane na wystawie zdjęcia zostały wykonane na terenie Zamku Książ za Oślą Bramą, stąd też tytuł wystawy "Za Oślą Bramą". Pełne uroku fotografie zostały wykonane „analogowym” aparatem Mamiya M6, na tzw. szerokim filmie 6x6, w czarnobiałej technice. Wystawę można oglądać w siedzibie WOK, przy ul. Broniewskiego 65A w Wałbrzychu, do 5 listopada 2013 r. Serdecznie zapraszamy!

12 października 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Książ”

     W dniu 12 października 2013, o godzinie 11,00 odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej pt. „Książ”. Wystawa ta miała już swoją pierwszą odsłonę w kwietniu tego roku w Galerii GRAN w WOK, o czym informowaliśmy na naszej stronie. Tym razem, dzięki zaproszeniu nas przez Pana Przemysława Diaków - Prezesa Wałbrzyskiego Towarzystwa Oświatowego, wystawę mogliśmy pokazać słuchaczom Dolnośląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wałbrzychu. Autorami zdjęć do wystawy są: Waldemar Kałasznikow, Piotr Strzelecki, Tadeusz Rupociński i Alek Ziółkowski.

26 – 29 września 2013 r. Jesienny plener fotograficzny w Babiogórskim Parku Narodowym

     Tym razem wybraliśmy się na plener szkoleniowy do Babiogórskiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Żywieckim. Byliśmy tam cztery dni. Nocowaliśmy w Schronisku Markowe Szczawiny.
W plenerze uczestniczyło 16 członków i sympatyków KFK. Ładna pogoda sprzyjała wyprawom w góry i fotografowaniu. Zrealizowany materiał zdjęciowy będziemy mogli niebawem zaprezentować Państwu na poplenerowej wystawie.

 

30 września 2013 – Wyniki konkursu Fotografia Miesiąca Września

     Po wakacyjnej przerwie, zakończyliśmy konkurs Fotografia Miesiąca Września 2013. W konkursie brało udział 10 fotografii należących do 6 autorów. Na wszystkie fotografie w miesiącu wrześniu oddano 51 głosów. Zdecydowaną większością głosów (26) wygrała fotografia Alicji Dąbrowskiej. Serdecznie gratulacje dla naszej koleżanki.

KFK Wałbrzych - 1 miejsce w konkursie Fotografia Miesiąca Września

 

14 września 2013 – Otwarcie wystawy fotograficznej „Wałbrzych Alter… Art…”

     W sobotę, o godzinie 18.00, w „Galerii GRAN” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na Piaskowej Górze, odbyło się otwarcie wystawy pt. „Wałbrzych Alter…Art…”. Wernisaż cieszył się dużym zainteresowaniem przybyłych gości.

     Honorowy patronat nad wystawą objęła Posłanka na Sejm RP Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

„Wystawa jest interesująca, podsuwam pomysł, żebyśmy pokazali ją w Warszawie w Sejmie. Opowiedzieli, o ludziach, ich pasjach oraz przemianach jakie zaszły w naszym mieście. Pokażmy Wałbrzych, z którego ja i większość z nas jest dumna” - powiedziała podczas otwarcia wystawy Posłanka Agnieszka Kołacz – Leszczyńska.

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

Autorami zdjęć do wystawy są, (na zdjęciu od lewej strony): Piotr Chwaja, Jerzy Noszczyk, Jadwiga Łozińska,
Alicja Dąbrowska, Waldemar Kałasznikow, Marek Kosiński, Alek Ziółkowski, Tadeusz Rupociński, Rafał Ślipek
.

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - wystawa "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - wystawa "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

KFK Wałbrzych - Otwarcie wystawy "Wałbrzych Alter... Art..."

Wałbrzych Alter Art

 

 

05 września 2013 – Zebranie członków KFK

     Po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej wznowiliśmy nasze spotkania członków KFK w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, ul. Broniewskiego 65A (Piaskowa Góra). Podczas spotkania omówiliśmy plany związane z wystawami zbiorowymi i indywidualnymi które będą realizowane do końca bieżącego roku i w pierwszych miesiącach 2014 roku. Omówiliśmy sprawy organizacyjne najbliższego pleneru fotograficznego na Babiej Górze.

 

     Zgodnie z obowiązującym nas regulaminem KFK Wałbrzych wybraliśmy nowy Zarząd. W wyniku przeprowadzonych wyborów Zarząd Komisji Fotografii Krajoznawczej działającej przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej, składa się z:

 

 • Alek Ziółkowski – przewodniczący
 • Mirosław Michalak - zastępca
 • Waldemar Kałasznikow - zastępca
 • Marek Kosiński – zastępca
 • Alicja Dąbrowska – sekretarz

 

19 lipca 2013 – KFK z dziećmi z Domu Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki”

     Członkowie KFK - Krysia i Marek oraz Pani Grażyna Sobala – realizująca projekt „Nowy rozdział Twojego życia”, wraz z podopiecznymi z Domu Dziecka „Catharina” w Nowym Siodle, uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Podziemnego Miasta Osówka. Było to już nasze trzecie spotkanie z młodzieżą z tego Domu Dziecka. Podczas wycieczki oprócz zwiedzania podziemnych korytarzy "Riese" przybliżone zostały im podstawy fotografii i odbyły się też zajęcia praktyczne. Wspólny czas został spędzony pożytecznie i wesoło. Kilka fotografii wykonanych przez uczestników spotkania zamieszczamy poniżej. Efekty ich samodzielnej pracy są zachęcające, oceńcie sami.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki”

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Zajęcia praktyczne podczas wyprawy do „Osówki"

KFK Wałbrzych - Z Domem Dziecka „Catharina” w podziemiach „Osówki”

 

 

Aktualizacja: 12.12.2018 r. 13:43

Plan 2018 Biennale Biennale Forum Fotografii Krajoznawczej Galeria abcfolio Odznaka Film

Sponsorzy strony

TOPKoszulki T-BEST

Realizacja i aktualizacja strony:

Andrzej Kłos

Mirosław Michalak

Nasi partnerzy

PTTK o/Wałbrzych WOK OSK WEB-Strony.pl ECRAORGPL