Komisja Fotografii Krajoznawczej

KOMISJA FOTOGRAFII KRAJOZNAWCZEJ przy PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej w Wałbrzychu rozpoczęła swoją działalność 28.04.2011r. Komisja skupia w swoich szeregach ludzi pragnących połączyć swoje zamiłowanie do uprawiania turystyki z potrzebą fotograficznego dokumentowania krajobrazu, przyrody, architektury i zachodzących zmian w otaczającej nas przestrzeni.


Posiadaną i zdobywaną wiedzę o naszym regionie z zakresu geologii, historii i etnografii, popularyzujemy poprzez wystawy i prezentacje multimedialne, na otwartych imprezach turystycznych, kulturalnych oraz w klubach i ośrodkach kultury. Uczestniczymy w konkursach i plenerach o tematyce krajoznawczej. Poprzez naszą działalność wystawienniczą, prelekcje, pogawędki i galerie zdjęć propagujemy piękno naszych okolic oraz zachęcamy mieszkańców Wałbrzycha do uprawiania turystyki krajoznawczej.


Celem naszych działań jest tworzenie archiwalnego zapisu zmian zachodzących w regionie wałbrzyskim, technikami stosowanymi w fotografii i filmie.


Spotkania członków Komisji Fotografii Krajoznawczej odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury Piaskowa Góra ul. Broniewskiego 65A. Podczas spotkań prowadzimy otwarte szkolenia z zakresu techniki fotografowania i obsługi sprzętu fotograficznego.


Osoby zainteresowane przystąpieniem do KFK zapraszamy serdecznie na nasze spotkania.


Działalność Komisji opiera się na pracy społecznej wszystkich jego członków.


Skład zarządu Komisji Fotografii Krajoznawczej:

  •    Alek Ziółkowski – Przewodniczący
  •    Waldemar Kałasznikow - Wiceprzewodniczący
  •    Marek Kosiński - Wiceprzewodniczący
  •    Wiesława Standzoń - Sekretarz
  •    Lucyna Smigielska - Członek
  •    Klaudia Rosicka - Członek


Informacje na nasz temat można też znaleźć na      KFK Wałbrzych - Nasza strona na Facebooku